Savunan adam Necmettin Erbakan Frankfurt’ta anıldı

SP GİK ÜYESİ EKREM ŞAMA MİLLİ GÖRÜŞ LİDERİ MERHUM ERBAKAN’I ANLATTI!..

EUTURKHABER/FRANKFURT-Almanya Hessen Saadet’ten merhum Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı ‘Anma ve Anlama’ programı Frankfurt Sossenheim Saalbau’da çok sayıda davetli ve partilinin katılımıyla gerçekleşti.Programda, İYİ Parti GİK üyesi ve Almanya sorumlusu Sait Özcan ve Hessen bölgesi başkan yardımcısı Naci Özdemir, Hessen Eyaleti Atatürkçü Düşünce Derneği (HeADD) Yönetim kurulu adına başkan Yelda Acar Gösterişli ile (HeADD) yönetim kurulu üyesi Melih İyigün de davetliler arasındaydı. YouTube Preview Image (Videoyu TIKLA/GÖR)

İstiklal Marşı ve Ayhan Özcan’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Saadet Hessen Başkanı Hasan Emir açılış konuşması yaptı.

Aynı zamanda programın sunuculuğunu da yapan Orhan Öcal’ın seslendirdiği ‘Grup Medine Gülü’ de günün anlamını içeren ezgileriyle programa renk kattı.

Saadet Avrupa tanıtım başkanı Murat Gürbüz selamlama konuşması yaptı. Gürbüz, Merhum Erbakan’ın hayatının birçok açıdan örnek teşkil edecek bir şahsiyet olarak tarihe geçtiğini ifade ettiği konuşmasında, ‘O bir başarılı bir akademisyen olarak hafızalarda, ‘O, bir makine mühendisi olarak birçok buluş ve gelişmenin altına imza koymuştur. Aynı zamanda o, cesur bir iş adamıydı, Gümüş Motor üretimiyle ülke ekonomisinin cesaretini arttırmıştı. O kararlı bir siyasetçiydi, dört partisi kapatılmasına rağmen ‘Bunun tarihin akışı içerisinde bir nokta kadar bile kıymeti harbiyesi yoktur’ diyerek her defasında daha büyük bir aşkla yılmadan ömrünün sonuna kadar hak bildiği davada mücadelesine devam etmiştir. O inandığı gibi yaşadı ve yaşadığı gibi de vefat etti. 85 yıllık hayatında ne aldanan ne de aldatan olmuştur’ dedi.

Davetlilerden İYİ Parti GİK üyesi ve Almanya sorumlusu Sait Özcan da yaptığı selamlama konuşmasında, hayatta çok önemli konumlarda, makamlarda olunabileceğinine vurgu yaparak, ‘Ancak dava adamı, gönül adamı olmak zor iştir’ dedi.

”İşte İlayı Kelimetullah davasına inanmış, ülkemizin milli ve manevi değerlerini ön planda tutan gerçek dava ve gönül adamlarından biriydi merhum Necmettin Erbakan. Bununla birlikte ideolojik alt yapısı, ülküsü ve mefküresi olan merhum Alparslan Türkeş de bunlardan biriydi. Çünkü bunların alt yapıları vardı, dertleri vatandı, sevdaları ülke, millet, bayrak ve vatandı. Dolayısıyla bunlarda nezaket ve dürüstlük ön plandaydı”

Herşeyden önce nezaket, hoşgörü, barış ve huzura ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde ötekileştiren, kutuplaştıran, ayrıştıran, kardeşi kardeşe düşüren üslubun kimseye bir fayda sağlamayacağına değinen Özcan, ‘Bu üslubu bir tarafa bırakarak ülkeyi daha yaşanabilir hale getirmek için gayret sarfedilmesi zorunludur’ dedi. Özcan’ Dava adamlar, gönül adamları nur içinde yatsınlar, mekanları cennet olsun” diyerek sözlerini bitirdi.

‘Erbakan’ı Anma ve Anlama’ konferansını vermek üzere kürsüye gelen Araştırmacı-Yazar, Tarihçi ve Şair aynı zamanda Saadet Partisi GİK üyesi Ekrem ŞAMA, Merhum Milli Görüş lideri Erbakan ile ilgili anılarını paylaştı.

İslam dünyası olarak çok zor bir dönemin yaşandığı, kısa süre içerisinde on milyon müslümanın öldürüldüğünü, yaraladığı ve çocukların öksüz bırakıldıklarına işaret eden Şama, evleri, köyleri, şehirleri ve ülkelerin boşaltıldığı, 100 binlerin çöllere, dağbaşlarına, denizlere sürüldüğü ve çadır kentlere mahküm edildiğini dile getirerek, ‘Merhum Necmettin Erbakan’ın kırk yıl önce savunduğu ‘Milli Görüş’ zihniyetinin ortaya koyduğu çözümler hayata geçirilmiş olsaydı şimdi bunların hiç birisi meydana gelmeyecekti’ dedi.

Şama, ‘Büyük gayretler sonucu İslam Birliğini 1997′de temellerini atan Merhum Erbakan bugün başımıza neler geleceğini dünya siyasetini iyi okuyarak öngörmüştü’ diyerek hayatı boyunca vatanı ve milleti için yaptığı hizmetlerden misaller verdi.

Saadet Partisi Avrupa Merkez yürütme kurulu üyesi İbrahim Gümüşoğlu değerlendirme ve kapanış konuşması yaparak programa katılan herkese teşekkür etti. Okunan Kur’an-ı Kerim’in ardından program sona erdi.

Program sonunda Ekrem ŞAMA okurlarıyla buluşarak sohbet etti ve kitaplarını imzalad ve hatıra fotografları çekildi.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>