Freiburg Bölgesi`nde Gençlik Gecesi Coşkusu Yaşandı

Almanya’nın Baden Württemberg eyaletinde bulunan Freiburg bölgesinde çok güzel bir ’Gençlik Gecesi’ gerçekleşti.

Ahmet Ölmez

Gençlik gecesini, IGMG gençlik teşkilatı Freiburg bölgesi ile birlikte, IGMG Villingen Tonhalle salonunun tıklım tıklım dolduğu geceye, bölgede gençlerin yanısıra, genel merkezden IGMG gençlik başkanı İsmail Karadöl Fatma Gündüz ( İGMGkadınlar teşkilatı gençlik başkanı) Freiburg bölge başkanı Ahmet Ölmez, Türkiye’den sanatcı Alper, Stand up sanatcısı Recep Demirkaynak ve Kum sanatcısı Ömer Faruk Elmas katıldılar. Proğram Yusuf  Koçyiğit’in okuduğu Kur`an-ı Kerim ile başlarken, proğramın sunuculuğunu Fatih Karagülle yaptı.

Proğramda Ahmet Koç (Freiburg bölge gençlik başkanı) ve Emine Tunçkaşık (Freiburg kadınlar gençlik başkanı) birer selamlama konuşması yaparken, katılanlara ve kendilerine hizmet alanında destek olanlara teşekkür ettiler…

Daha sonra kürsüye gelen Fatma Gündüz (İGMG Kadınlar teşkilatı gençlik başkanı) konuşmasında hem dünya, hem de ahiret için çalışılması gerektiğini vurguladı. Gündüz, “Hayatımızı Allah yolunda değerlendirmeliyiz, gönlümüzü tüm insanlığa açmalıyız.“ diyerek konuşmasına son verdi. Gençlik teşkilatı erkekler ve kadınların yaptıkları faaliyetler klip olarak gösterildi…

Ahmet Ölmez (Freiburg Bölge başkanı) ise yaptığı konuşmasında yaptıkları faaliyetleri ve yapacak faaliyetleri katılımcılara anlattı. Ölmez, `Gayemiz Allah`ın rızası` diyerek, gençliğe önem verdiklerine dikkat çekti.

İsmail Karadöl (İGMG gençlik başkanı) konuşmasında; `Allah yoluna adayarak, insanlığa hizmeti dert edinmemiz gerekiyor. Gamsız olamayız, „ dedi… Karadöl, „Ortaöğretim çalışmasının önemini dile getirirken, gençliğe yatırım yapılması gerektiğini savundu. Amaçlarının insanlığa faydalı olduğunu söyleyen Karadöl, karanlığa kızmak fayda vermez, ışık yakmamız gerekir.“ diyerek, konuşmasının sonunda güzel geceyi düzenleyen erkekler gençlik teşkilatı ve kadınlar gençlik teşkilatını tebrik etti.

Proğramın ikinci bölümünde ise sanat vardı. Önce sanatcı Alper ezgilerle, akabinde Kum sanatcısı Ömer Faruk Elmas mükemmel bir gösteri sunarken, daha sonra Stand up sanatcısı Recep Demirkaynak katılımcıları güldürürken, birazda düşündürdü.

Ali Atik/VS-VILLINGEN-euturkhaber.com

 

 

Comments are closed.