Freiburg’da ‘Hafızlık Kursu’ açılıyor

Ali ATİK / FREIBURG-IGMG Freiburg / Donau bölgesi bünyesinde Hüda Hafızlık Kursu kuruluyor. 27 Ocak 2019 da bölge irşad başkanı Haydar Adalar ve komisyon üyelerinin almış olduğu kararla, adım adım hedefe doğru gidiliyor.

Geçtiğimiz günlerde bölge merkezinde velileri bilgilendirme toplantısı yapıldı ve katılımcılar konuyla alakalı bilgilendirildi.

Toplantıda bölge başkanı Özcan Kuri 1 Ekim de kursu başlatmak istediklerini söylerken, igmg bünyesinde 18. Bölge olduklarına dikkat çekti.

Ilk 7 ay ön hazırlık ve hazırlık kursu olacak, daha sonra kursa hak eden öğrenciler ile yola devam edilecek. Toplantıya hafızlık kursunu başarıyla yapan şubelerden Ramazan Çelik ( Ingolstadt Hafızlık kursu sorumlusu) ve Hasan Kaplan (Ikra hafızlık kursu sorumlusu) katılarak ilgilileri bu konuda bilgilendirdiler ve sorularına yanıt verdiler.

Hüda hafızlık komisyon üyesi Ali Atik incelemeler için gidilen Viyana hafızlık kursu izlenimlerini anlattı. Toplantı Kuran-ı kerim ve ikram ile son buldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>