Freiburg’da önden gidenler dualarla anıldı

Ali ATIK / VILLINGEN-IGMG Freiburg Donau bölgesi geçtiğimiz günlerde yapılan bir proğram ile, başta Necmettin Erbakan olmak üzere, önden gidenleri andı.

Proğram bölge merkezi salonunda yapıldı. Hamza Kuri’nin sunuculuğunu yaptığı program da bölge irşad başkanı Haydar Adalar selamlama konuşması yaptı ve proğramın önemine vurgu yaptı

Bölge başkanı Özcan Kuri’de günün önemine binaen yaptığı konuşmasında ahde vefa‘nın önemine değindi ve uzaktan yakından proğrama gelen katılımcılara teşekkür etti.

Bölge imam hatiplerin birlikte Yasin-i şerif tilavetinin ardından, önden gidenler sinevizyonu yayınlandı. Daha sonra günün hatibi Fatih Aksay yaptığı veciz konuşmasında önden gidenler kendilerini değil, başkalarının iyi ve rahat yaşaması için gayret sarfettiklerini, işte bu yüzden önden gidenler olduklarını ve anılmayı hak ettiklerini söyledi.

Konuşmanın ardından dua ve ikram ile proğram son buldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>