Freiburg’ta Kardeşlik ve Sevgi Gecesi

IGMG Freiburg bölgesinin düzenlediği kardeşlik ve Sevgi gecesinde vatandaşlarımız Freiburg kentinde salonu tıka basa doldurdular.

 

Freiburg da 31 Aralık ta gerçeklesen proğrama Türkiye’den Ömer Döngeloğlu (kanal 7- Önde gidenler proğram yapımcısı), Ümit Kaplan (İbiş), Genel merkezden Ali Bozkurt (Sosyal hizmetler başkanı), İsmail Tuzen (Sanatcı) katılırken, eski bölge başkanlarından Ünal Karacaoğlu ve Bölge başkanı Ahmet Ölmez de katıldı.

Ali Bozkurt

Proğramın sunuculuğunu Savas Kuş (Bölge eğitim başkanı) yaparken, açılış Kur’an-ı Kerim’i Yusuf Koçyiğit (Freiburg şubesi eğitim başkanı) okudu…

Daha sonra kürsüye gelen bölge başkanı Ahmet Ölmez konuşmasında önce katılımcıları selamladı ve onlara ‘Hoşgeldiniz,’ dedi.

Ölmez konuşmasının devamında, gayelerini ve hedeflerini açıklarken, birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekti. Çocuklar ve gençliğe sahip çıkmak istediklerini söyleyen Ölmez, eğitime ağırlık vereceklerini belirtirken, 2013 yılında 12 yatılı eğitim seminerleri yapacaklarını da sözlerine ekledi.

Ahmet Ölmez

Ezgi ve ilahi sanatçısı İsmail Tuzen de yaklaşık 35 dakika söylediği güzel parçalarla dinleyenleri adeta mest etti. Tiyatro sanatçısı Ümit Kaplan (İbiş) da çocukları bol bol eğlendirirken, babaları ve çocuklarıyla yarışma düzenledi.

İlk bölümün son konuşmasını Ali Bozkurt yaptı. Bozkurt konuşmasında birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaparak, ‘Birbirimizi sevmek zorundayız. Aksi halde Cennete gitmemiz mümkün değildir.’ dedi. ‘Cennete gitmenin yolu birbirimizi sevmeden geçiyor.’  diyen Bozkurt, yardımlaşmanın önemine vurgu yaparken, ‘Sevgi ve kardeşliğe ihtiyacımız var.’ dedi.

Proğramın ikinci bölümünde sahneye Türkiye’den katılan Kanal 7′de ‘Önde Gidenler’ proğram yapımcısı Ömer Döngeloğlu geldi ve katılımcılara Hz. Muhammed (SAV) ve Sahabe hayatından kesitlerle 2 saatlik sohbet yaptı.

Proğramın sonunda ise Umre için çekiliş gerçekleşti. Umre’ye gitmeye hak kazanan talihli Freiburg cemiyetinden 0060 numarasıyla Sabit Özdin oldu.

Ali Atik / FREİBURG-euturkhaber.com

 

Comments are closed.