width=750

G. Fransa Gençliğinden Umreci ziyareti ve Ev Sohbeti

CIMG Güney Fransa Bölgesi Gençlik Teşkilatı Umrecilerini ziyaret etti ve Perpignan’da ev sohbeti startını verdi.

G. FRANSA/MUSTAFA PALA-İnsanlar arasında sevgi ve kardeşliğin pekişmesi ve muhabbetin artması amacıyla, Güney Fransa Gençlik Teşkilatı tarafından, ilk kez Perpignan temsilciliğinde düzenlenen haftanın ev sohbetini başladılar.

IGMG Genel Merkez Hatibi Emir DEMİRBAŞ, CIMG Güney Fransa Hac&Umre ve Seyahat işler Başkanı İbrahim ÖZCAN ve CIMG Güney Fransa Bölge Gençlik Teşkilatı Başkanı Mansur KAVAK, Ev Sohbetleri ile, gençlerle doğrudan iletişim kurma ve onların görüşlerini değerlendirme imkanı bulduklarını vurguladılar.

‘İslam’ın davet ve ikrama verdiği önemi, Ev Sohbetleri programlarımızla yeniden takdir edebiliyoruz. Ev sahibi olan gençlerimiz de misafir ağırlama ve ikram etmenin verdiği hazzını tadıyor…’

2010 yılından bu yana IGMG’nin temsilciliğini yapan PERPİGNAN’da hem umrecilerini ziyaret eden hemde haftanın ilk ev sohbetinin startını veren Genel Merkez Hatibi Emir DEMİRBAŞ, Güney Fransa Hac&Umre ve Seyahat işler Başkanı İbrahim ÖZCAN ve Güney Fransa Bölge Gençlik Teşkilatı Başkanı Mansur KAVAK, gençliği tehdit eden unsurlar üzerine paylaşımda bulundular.

Gençlere sosyal medyanın zararlarının yanısıra, kötü alışkanlıklar ve şeytanın gençlere verdiği vesveseler üzerinde bilgilendirmede bulundular.

Program okunan kapanış  Kur’an-ı  Kerim‘i ile son buldu.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>