Gazeteciliğe adanmış bir ömür: Menderes Singin

EUTURKHABER/KÖLN-Yıllar önce Milli Gazete ile başlayan bir heves, bir heyecan ve halkın sesi olma isteği. Nerede bir toplantı, yürüyüş, kermes, spor karşılaşması, miting ve hayatın içinde yaşanan herşeyi takip eden objektif bir isim: Menderes SİNGİN!..

Hem bir firmada çalışıyor hem de Berlin’de yaşanan her haberi dünyaya duyuruyor. Yorgun bir halde işten eve dönmesi gereken Menderes Singin’in yorgunluğunu yapacağı haberler almaktadır.

Berlin sokaklarında onunla yürümek, bir dernekte çay içmek, bir spor karşılaşmasını takip etmek gerçekten zor. Menderes Singin’in olduğu yerde haber vardır. Haber varsa Menderes Singin oradadır.

Büyük-küçük herkesi kucaklayan yaklaşımı, doğallığı ve menfaatsiz dostluğu herkes tarafından sevilmesinin sebeplerindedir.

Berlin’in Menderes’inden: Bizim Berlin

Berlin, 2016 yılında Menderes Singin’in Genel Yayın Yönetmenliğinde ”Bizim Berlin” dergisi ile yayın hayatına başladı. Yayın hayatına başladığında: ”Menderes abi yaparsa en iyisini yapar.” yorumları dile getirildi.

Elinizdeki 30. sayı ile her yeni dergiyi daha dolu dolu nasıl hazırlarız telaşı ve heyecanı yaşanıyor. Berlin’de yaşayan Türk toplumu gündemi ”Bizim Berlin”den takip ediyor.

TRT Belgeselinde: Menderes Singin

Menderes Singin’in yaşam hikayesi, TRT Türk kanalında yayınlanan “Hayatın İçinden” bölümü ile ekranlara taşındı. Belgeselde gördük ki Berlin’deki sevenleri ve arkadaşları onu tanımaktan çok mutlu.

Bizim Berlin dergisi ve Euturkhaber yayın ekibi olarak,

”İyiki varsın Menderes Abi…” diyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>