Gazze’ye posta hizmeti yeniden başlıyor

İsrail yönetiminin, 5 ay önce durdurduğu Gazze’ye posta hizmetini yeniden başlatma kararı aldığı bildirildi.

Gazze'ye posta hizmeti yeniden başlıyorGAZZE (AA)-İsrail yönetiminin, 5 ay önce durdurduğu Gazze’ye posta hizmetini yeniden başlatma kararı aldığı bildirildi.

İsrail hükümetinin Filistin topraklarındaki faaliyetlerinin koordinatörü General Yoav Mordechai, Facebook sayfasından yaptığı açıklamada, Erez Sınır Kapısı’ndan Gazze’ye posta hizmetinin yeniden başlatılmasına izin verildiğini duyurdu. Mordechai, kanunlara uyulması ve posta hizmetinin halkın ihtiyaçları için kullanılması temennisinde bulundu.

Filistin yönetiminden bir yetkili de AA muhabirine yaptığı açıklamada, İsrailmakamlarının kendilerine posta hizmetinin yeniden başlatıldığı bilgisini verdiğini söyledi.

İsrail yönetimi, geçen temmuz ayında “küçük kamera, dijital kamera, haberleşmede kullanılan cihazlar, askeri dürbün ve küçük uçak” benzeri yasaklanmış eşyaların Gazze’ye sokulduğu gerekçesiyle posta hizmetini durdurmuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>