Genç Yetenekler MÜSiAD Berlin`de..!

 

MÜSİAD Berlin Bayanlar platformu tarafından  düzenlenen ‘’GENÇ YETENEK’’ programını  Gamze Karslıoğlu, Muavin Konsolos  Zeynep hanım, Kültür ve Tanıtım müşaviri Gözde Şahin’in yanısıra birçok katılımcı ilgi ile izledi. 9 ile 16 yaş arası genç kızlar, ilahi, şarkı, şiir, ebru, hat  vb. alanlarda yeteneklerini ortaya koydular.

MÜSİAD Berlin Bayanlar Platformu tarafından yapılan açıklamada, çocuklarımızın özgüvenlerini kazanmaları için bu tür etkinliklerin önemli olduğu vurgulanırken, burada amacımız çocukları yarıştırmak değil, onların özgüvenle yeteneklerini toplum önünde sunmalarını sağlamaktır denildi.

Anne babaların özellikle çocuklarını bu tür sanat ve spor alanlarında mutlaka desteklemesi gerektiğinin altı çizilirken, başarılar kadar gayretlerin de ödüllendirilmesi tavsiye edildi.

Her çoçuk eğitim ve yönlendirme ile mutlaka bir alanda başarılı olacaktır.  Yeterki aileler olarak bizler onlara destek verelim, arkalarında duralım.

Programa katılan ve yeteneklerini sergileyen çocuklara  hediyeler verilirken, bu tür programlara her fırsatta katılmaları tavsiye edildi.

Menderes SiNGiN-Berlin/euturkhaber.com

Comments are closed.