AOK’nın tesbiti; ‘Gençler arasında alkol bağımlılığında azalma’

AOK Hessen etnik pazaralama bölümü sorumlusu Suözer, ”AOK´nın değerlendirmelerine göre hastahanelere gelen alkol zehirlenme vakalarında çok büyük azalmalar görülmektedir’. dedi.

14 ila 17 yaş arası alkol zehirlenmesinden veya sarhoşluktan ötürü hastahaneye yatırılan Hessen´li gençlerin sayısında geçen 10 yıla göre çok büyük ölçüde azalma kaydedilmiştir.

AOK-Hessen değerlerine göre 14 ila 17 yaş arasında ki 2007 yılında tespit edilen vaka sayısı 266 iken bu sayı 2010 yılında 304 yükselmiş ve 2017 yılında toplam rakam 193 gerilemiş. Takriben 38% oranında bir gerileme tespit edilmiştir.

Bu da bize şunu gösteriyor ki halen büyüme aşamasında ki gençler arasında alkolü kötüye kullanma halen mevcudiyetini göstermektedir.

Kadınların oranında 50% ye yakın bir yükselme kaydedilirken, daha önceki seneler de bu oranın 10 % daha az olduğu tespit edilmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>