Gençlere farklı meslekler ve alanlar tanıtıldı

Fransa’nın Nantua şehrinde düzenlenen Meslek Eğitim Fuarı’na gençler yoğun ilgi gösterdi.

EUTURKHABER/FRANSA-CIMG Alpes Bölgesi Gençlik Teskilatlari GT ve KGT tarafından düzenlenen fuara tıp bilimlerinden bilgisayara, mühendislikten mimarlığa, ilahiyattan sosyolojiye kadar çok sayıda meslek dalında kurulan standlarda gençlere alanında bilgi sahibi kişiler tarafından bilgiler verildi.

Programa ev sahipliği yapan Nantua subesi Gt başkanı Mustafa YILMAZ, yaptığı selamlama konuşmasında bu güzel organizasyona katılanlara teşekkür ederek, hayırlı bir program olmasını dileyerek sözlerini tamamladı.

Daha sonra programın gaye ve amacını tanıtmak üzere mikrofona gelen Bölge muhasebe sorumlusu Adem ŞAHİN, müslüman gençler olarak hangi dalda olursa olsun okumamız gerektiğini hatırlattı.

Şahin, yapacağımız mesleklerin müslüman toplumuna faydalı olmasının önemini hatırlatırken, icra edeceğimiz mesleklerin bizlerin camilerimizle irtibatı kesmemesi gerektiğini ifade ederek sözlerinin tamamladı.

Programın organizasyonunu yapan Bölge Gençlik Teşkilatı görevlileri , bu fuarı düzenlemekteki amaçlarının gençlere çeşitli meslek gruplarını tanıtıp, gelecekleri için faydalı olmak olduğunu söylediler. Meslek Eğitim fuarı yapılan açık büfe ikramı ile son buldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>