Gençlik Kampları yurtdışında yaşayan Türk gençlerini memleketle buluşturuyor

T.C. Frankfurt Başkonsolosluğu yurtdışındaki gençlere YTB’nin sunduğu hizmetten yararlanmaya çağırıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın her yıl düzenlediği Gençlik Kamplarına bu yıl yurtdışında yaşayan gençler de katılabilecek. 

Yurtdışından 450 gencin yaz döneminde Türkiye’ye gelme fırsatı bulacağı Gençlik Kampları için başvurular 3 Haziran 2016 tarihinde başladı.

Konaklama ve yemek ücretleri Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından, seyahat masraflarının bir kısmı ise YTB tarafından karşılanacaktır.

Kamp alanları: Antalya, Bolu, Kırşehir ve Trabzon
Son başvuru tarihi: 24 Haziran 2016
Yaş grubu: 16-17 ve 18-22 yaş aralığı
Kamplar: Temmuz ve Ağustos aylarında
Kamplarla ilgili ayrıntılı bilgiye http://genclikkamplari.gsb.gov.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz. Başvuru için: basvuru.ytb.gov.tr
Başvuru şartları için:http://genclikkamplari.gsb.gov.tr/Modul/BasvuruSartlari.aspx

YURT DIŞINDAKİ GENÇLER İÇİN DÜZENLENEN GENÇLİK KAMPLARINA İLİŞKİN DUYURU

Bilindiği gibi, gençlerimiz her yıl Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ülkemiz genelinde gerçekleştirdiği yeşil ve mavi kamplarına katılabilmektedirler. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın işbirliğiyle 2016 yılı yaz döneminde de yurtdışında yaşayan gençlerimiz için kontenjan ayrılmıştır.

Kamplara katılan gençlerin konaklama ve yemek ihtiyaçları Gençlik ve Spor Bakanlığınca karşılanmakta ve gençlerden herhangi bir ücret alınmamaktadır. Kamplara katılmaya hak kazanan gençlerimize seyahat masraflarının bir kısmı katkı payı olarak Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığınca verilecektir.  Katkı payları katılımcı gençlere kampın bitiş tarihinde nakdi olarak ödenecektir.

Yurtdışında yaşayan gençlerimiz bulundukları ülkelerden yalnızca önceden belirlenmiş kamplara ve dönemlere başvurabileceklerdir. Proje kapsamında yurtdışında yaşayan toplam 450 gencimiz Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Antalya, Bolu, Kırşehir ve Trabzon illerindeki kamp tesislerinde misafir edilecektir.

09-15 Temmuz, 17-23 Temmuz, 25-31 Temmuz, 02-08 Ağustos, 10-16 Ağustos, 18-24 Ağustos ve 26 Ağustos-01 Eylül tarihleri arasında birer haftalık sürelerde gerçekleştirilecek olan kamplar kızlar ve erkekler için ayrı dönemlerde düzenlenecektir.

Kamplarla ilgili ayrıntılı bilgiye http://genclikkamplari.gsb.gov.tr adresinden ulaşılabilecektir.

Başvurular, https://basvuru.ytb.gov.tr adresi kullanılarak, 03.06.2016-24.06.2016 tarihleri arasında yapılabilecektir. Sonuçlar, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nınhttp://genclikkamplari.gsb.gov.tr, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın www.ytb.gov.tr adresli web sayfaları ve Memleketim Portalı’nda (http://memleketim.gov.tr/) ilan edilecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>