Gençlik Suffa Kampında buluştu

Mustafa PALA/UGINE-Ugine şubesinin ev sahipliğinde Gençlik Teşkilatı Suffa Kampında buluştu.Gençlik teşkilatı Orta Öğretim Başkanı Fatih ŞAHİN’in öncülüğünde bu yıl birincisi düzenlenen suffa kampı, Alpes Bölgesi’ne bağlı şubelerden, 13-17 yaşları arasında 56 öğrenci ve 12 abi ile Ugine de gerçekleşti.

İki gün süren kampta ilk gün Albertville cemiyet imamı Salih TUTAR tarafından « Hz Osman ve Haya » konusu ile Annecy şubesinin eğitimcilerinden Numan AVDATEK ise « Çanakkale zaferi » konuları hakkında dersler verdiler.

Gençlerin hem eğlendi hemde öğrendi kampda buz pateni ile boowling faaliyetleri düzenlendi. Kardeşlik duyduguları ile gerçekleşen sportif faaliyetler toplu halde yapılan sohbet ile son buldu.

Kampın ikinci gününde toplu zikir faslından sonra Ugine cemiyet imamı Mustafa DIKCI tarafından « Selmani Farisi nin » hayatının yanısıra Abi kardeş sorumlusu Yusuf SOLMAZ tarafından « Faiz ve zenginlik », son olarak ise Bölge Orta Öğretin Başkanı Fatih ŞAHİN tarafından ise « Müslüman kimliğimiz » konu başlıklı dersler işlendi.

Gençlik Teşkilati Başkanı Mustafa PALA orta öğretim kampına ev sahipliği yapan Ugine şubesine ve programa iştirak eden gençlere teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

Namazların topluca kılındığı, abi kardeş ilişkilerinin ne kadar önemli olduğunu izlenen kamp, programın başında olduğu gibi, okunan kuran kerim ile son buldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>