Gülsin Onay’ın Almanya turnesi devam ediyor

Devlet sanatçısı Gülsin Onay, Almanya turnesi çerçevesinde, Manheim kentinde klasik müzik konseri verdi.

İSKENDER GÜNGÖR/MANHEİM-Şehrin tarihi sarayı Barockschloss Manheimm’da düzenlenen piyano konseri, Türkiye’nin Kalsruhe Başkonsolosluğu’nun desteğiyle gerçekleşti. (TIKLA/İZLE)YouTube Preview Image

Ünlü piyanist Onay’ın repertuvarında Joseph Haydn, Johann Sebastian Bach, Ferruccio Busoni, Wolfgang Amadeus Mozart, Frederic Chopin, Guiseppe Donnizetti gibi klasik Batı’lı bestekarların yanı sıra Türk bestekar Ahmet Adnan Saygun’un eserleri yer aldı.

Baden Württemberg Eyaleti Saraylar ve Bahçeler Genel Müdürü Michael Hörmann konserin açılışında yaptığı konuşmada, bunun bir başlangıç olmasını dilediklerini ve Başkonsoloslukla birlikte işbirliği içinde başka projeleri hayata geçirmekten memnuniyet duyacaklarını belirtti.

Karlsruhe Başkonsolos Nevzat Arslan ise konuşmasında müziğin evrenselliğine ve birleştiriciliğine vurgu yaptı. Konser salonunu 400′e yakın Türk ve Alman müzik sever doldurdu.

Çok sayıda uluslararası ödül sahibi olan Onay, konser sonunda sanatseverler tarafından ayakta alkışlandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>