Güney Fransa Bölgesin’den çocuklara yönelik Ramazan da böyle geçti

Güney Fransa Bölgesi bağlı olarak hizmet veren Avignon ve Salon de provence cemiyetleri tarafından, oruç tutan çocuklar için iftar programı ve Zekat&Fitre çalışması düzenlendi.

EUTURKHABER/Avignon şubesi)-Şube eğitim başkanlığı ile çocuk kulübünün ortaklaşa düzenledikleri iftar programı yoğun ilgi gördü. Altmışın üzerinde olan bir katılımcı ile düzenlenen iftar programı esnasında minikler tarafından okunan dualar programa ayrı bir renk kattı.

Çocuklara oruç tutmanın öneminin yanısıra toplu olarak yapılan iftar programı Ramazan ayının güzelliğini hissetirdi ezan vaktinin girmesiyle hep birlikte dualar ederek oruçlarını açan çocuklara.

Eğitim Başkanı Uğur ŞAHİN program ile ilgili şu paylaşımlarda bulundular : «Küçük yaşlarda alınan eğitimin ve verilen terbiyenin önemine dikkat çeken Şahin, geleceğin öğretmenleri, iş adamları olacak olan çocuklar sayesinde geleceğin çok daha aydınlık olacağını ifade etti Şahin sözlerini, ‘Kıymetli anne babalar, şuna asla unutmayın.

Çocuklarımız en iyi doktor, en iyi mühendis, en iyi öğretmen olabilir. Ancak onları milli manevi değerleri veremezsek bu yapılanların hiçbir anlamı kalmaz. Anne babalar olarak çocuklarımızın rol modeliyiz. Bu nedenlere çocuklarımıza çok iyi örnek olmalıyız » diyerek tamamladı.

Salon sur provence şubesi

Salon-de-Provence şubesi imam hatibi Mehmet Kırımlı hoca ve cemiyet Başkanı Yasin YILDIZ tarafından camide eğitim gören çocuklara, zekat ve fitre’nin önemi izah edildi. Öğrencilere, Zekat&Fitre ibadetinin sayesinde, ihtiyaç sahibi insaların yanında olma imkanına sahip olunduğunu, ismini dahi bilmediğimiz mazlumların yanında olma imkanına sahip olduğumuzu hatırlatıldı.

Daha sonrasında ise, öğrenciler kendi fitrelerini HASENE yardım kurulumuzun zarfları ile cemiyet yetkililerine teslim ederek, müslüman kardeşlerine bir nebzede olsun yanlarında olduklarını gösterdiler.

Comments are closed.