Gurbetci ilklerden Şevket Aydın hakka yürüdü

ALİMİN ÖLÜMÜ ALEMİN ÖLÜMÜ GİBİDİR!..

İSKENDER GÜNGÖR/KÖLN-Avrupa’ya ilk göçle giden müslüman Türk gurbetci vatandaşlarımızdan Şevket Aydın hakka yürüdü. Köln ve civarında pek çok caminin açılmasında azami mesai harcayan Aydın’ın cenazesine Avrupa Diyanet ve Milli Görüş Teşkilatları genel başkanları ve yönetim kurul üyeleri, Türk Konsolos ve Ataşeler düzeyinde katılım sağlandı.

TC.Berlin Büyükelçiliği din hizmetleri Müşaviri Kazım Türkmen cenaze namazında yaptığı kısa selamlama konuşmasında – “Peygamber efendimiz bir kişinin arkasından 40 kişi şahitlik ederse ona cennetini yazar buyuruyor.”

Rabbim ailesine sabri cemil ihsan eylesin “dedi. İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatları Genel Başkanı Kemal Ergün, Marangoz mesleği olan Rahmetli Şevket Aydın beyin pek çok caminin açılmasında emeği ve katkısı olduğunu ifade ederek cemaate şu sözlerle hitap etti.

- “Hayatı boyunca Allahla beraber olan Şevket amcamız ölümün son arefesinde de ‘Allah..’ diyerek vefat etmesinden dolayı mutluyuz. Bilincini hiç bir zaman kaybetmedi, Allah diyerek ruhunu teslim etti. Allah böyle ölümü hepimize nasip etsin” diyerek sözlerini sürdürdü.

Merhum Şevket Aydın’ın Cenaze namazını eski Diyanet işleri Almanya yönetim kurul üyesi milli görüş teşkilatları genel merkez eğitim başkanı akademisyen oğlu Dr. Hakan Aydın kıldırdı. Hakan Aydın teveccühlerinden dolayı cenaze namazına katılan cemaata teşekkür ettiği konuşmasında, Şair Necip Fazıl’ın “Yarın elbet bizimdir” şiirini okudu. Alınan helalliğin ardından Şevket Aydın’ın cenazesi memleketi Giresun’a gönderildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>