Habib Şahin çocuklarına kavuştu

Almanya’nın Neuss kentinde korunmaya muhtaç çocuklar yararına çalışmalar yapan Umut Yıldızı derneği Habib Şahin’in çocuklarına kavuştuğunu bildirdi.

Bornheim Gençlik Dairesi tarafından Piskolojik rahatsız annelerinden koruma altına alınan çocuklar yaklaşık 2 senedir koruma altında yurtta kalıyorlardı. Mahkeme tarafından görevlendirilen bilirkişi babanın çocuklarına aşırı sevgi gösterdiğini ve arkadaş gibi olduklarınıdan dolayı çocukları eğitemiyeceğini rapor haline getirince olay Umut Yıldızı derneği tarafından yürüyüş yapılarak protesto edilmişti.

Geçtiğimiz hafta görülen mahkemede Genclik Dairesinin ve Bilirkişinin çocukların verilmemesinin ısrarına rağmen  Hakim Gençlik dairesi ve Bilirkişiyi reddederek Anayasayı ve yasaları ciğneyemem diyerek çoçukların tüm haklarını babaya verdi.

Çocuklarına kavuşan baba Habib Şahin çok acı günler yaşadık bize destek veren başta Umut Yldızı derneği olmak üzere herkeze teşekkür ederim diyerek, Çocukları Genclik dairesi koruması altındaki ailelere mücadeleyi bırakıp pes etmesinler sakın, ben mücadelemi kazandım, darısı evlatlarıdan ayrı olanların başına dedi. Umut Yıldızı dernegi başkanı Kamil Altay ise Adalet yerini buldu.

Mahkeme heyetine teşekkür ederim diyerek çocuklarımızın ailesine kavuşması yeniden bir arada olması sevindirici diyerek Genclik dairesi aile bütünlüğüne özen göstermeli diyen Altay, ”Bu ayın 22.06.2014 Pazar  Saat: 15:00 de Ratingen Pırlanta Düğün Salonunda  başlayacak Umut Yıldızı derneğinin 6. Yıl kutlamasında Habib Şahin ve diğer ailelerle kutlayacaklarını vatandaşlarımızıda davet ediyoruz” dedi.

İSKENDER GÜNGÖR-KÖLN

Comments are closed.