Hacı Ahmet Sağlam Hocaefendi Hakk’a yürüdü

EUTURKHABER/ANKARA-Muhterem Hacı AHMET SAĞLAM Hocaefendi bugün Hakk’ın rahmetine kavuştu. Hacı Ahmet hoca 1972 yılında Almanya’ya işçi olarak gitti. Yıllarca köprü inşaatlarında çalıştığı yıllarda barakalarda namaz ve imkansızlık nedeniyle kilise salonlarında bayram namazları kıldırdı.

Geçirdiği çeşitli ameliyatlar sonucu daha hafif işte çalışmak zorunda kaldığı Du Pont firmasındayken, birkaç arkadaşıyla bir araya gelerek Frankfurt ve çevresinde ilk olan Neu Isenburg’da bir cami açılmasına öncülük etti.

Neu Isenburg Selimiye Camii’nin başkanlığını ve yıllarca fahri imamlığını da yapan Ahmet hocaefendi, Ayrıca Dreieich ve Langen’de cami açılmasına öncülük etti, yol gösterdi.

Çalıştığı yıllarda rahatsızlıkları nedeniyle malülen emekli olan Ahmet Hocaefendi, 2009 yılında Türkiye’ye kesin dönüş yaptı.

Çok sayıda öğrenci yetiştiren Ahmet Sağlam hocaefendi (79) altı çocuk sahibi.

Ayrıca bir süre önce Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay ve Vali Şahin, Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören askerleri ziyaretinde ayrıca, ameliyat olan Ahmet Sağlam’a da geçmiş olsun temennisinde bulunmuştu.

Kendisinin Almanya’da tedavi olma imkanı olduğu halde Türkiye’de tedavi olmayı tercih ettiğini söyleyen Hacı Ahmet Sağlam’a Oktay, ”Şimdi hastanelerimiz ve doktorlarımız avrupayı aratmayacak kalitededir. Allah acil şifalar versin” temennisinde bulunmuştu.

Euturkhaber ailesi olarak, Hacı Ahmet Sağlam hocamıza Allah’tan rahmet diler, kederdide ailesine sabr-ı cemil niyaz ederiz.

Mekanı cennet olsun!..

Ruhuna Fatiha..!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>