BİZİ BURADAN TAKİP EDİN!... Geniş içerik ve yepyeni bir görüntüyle hizmetinize sunduk. Yenilenen Haber Portalımzı ziyaret etmek için TIKLAYIN...

Hafizeler yetişiyor!..

R. DEMİRAY/IGMG Ruhr-A Bölgesi İKRA Hafızlık Kursuna, 15-18 yaşları arasında sekiz öğrenci daha katıldı. Geçen sene Bölge binamızda başlatılan bu hizmet meyvesini vermeye ve bu yönde gelen taleplerle kendisini göstermeye başladı.

03.03.2018 Cumartesi günü, Hafızlık Kursu için mülakat ve bilgilendirme toplantısı yapılarak, öğrenciler ve velileri üç yıl sürecek hafızlık hazırlık aşamasına girmiş oldu.

05.03.2018 Pazartesi günü ise, kısa bir program ve dualar eşliğinde yeni ders sınıfı açıldı.

İKRA Hafızlık Kurs sorumlusu Hasan Kaplan Hocann takdim ettiği programa katılan, Ruhr-A Bölge Eğitim&İrşad Başkanı Abdullah Coşkun Hoca, ‘Kutsal kitabımız Kur’an-ı Keri’e olan görevlerimizi “İnanmak, Okumak, Anlamak, Yaşamak ve Yaşatmak” olarak beş madde ile özetledi.

”Şimdi şükrederek çalışma ve sabretme zamanı”

Sonrasında Hafızlık kursu müdürlerimizden, Osman Ocak’dan hocamızın yaptığı dua ile öğrencilerimiz sınıflarına geçtiler. İlk günlerinde, talebelerimizin ve velilerimizin sevinçleri görülmeye değerdi.

Programa katılan Bölge KT Başkanına, eğitim veren Hocalara, geleceğin hafizeleri olacak talebelerin Ailelerine ve ayrıca komisyonumuzda hizmet veren tüm emektarlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>