Hamburg El Ele Derneği’nden 2012’nin Son Toplantısı

Engellilere yönelik sosyal yardım çalışmalarıyla bilinen „ Hamburg El Ele Engelliler Derneği “ 2012 yılının son toplantısını Hamburg şehrinin Billstedt semtinde bulunan TGH salonunda gerçekleştirdi.

Kahvaltılı sohbet şeklinde geçen bilgilendirme toplantısına,Yeşiller Altona belediye meclis üyesi Yusuf Uzundağ, Haak-Bir derneği yönetim kurulu üyesi Hasan Şimşek, Hamburg Malatyalılar dernek başkanı Mevlena Çamur, TGH denetleme kurulu üyesi Şerife Köylüce, El Ele derneği onursal başkanı Şair Özer Meral, dernek üyeleri ve basın mensupları katıldı. Toplantıda 2012 yılında yapılan faaliyetlere değinen başkan Ali Akdemir „ Engelli bireyleri sosyal yaşamın içine katmak önemli amaçlarımızdan birisidir. Özellikle engelli çocukları olan aileler, evlatları için birşeyler yaparken kendilerini ihmal etmemelidirler “ dedi. 2013 yılında hayat boyu öğrenme projelerini hayata geçirmek istediklerini belirten Akdemir, „ Almanyada yaşayan engellilerin hakları konusundada önemli adımlar atacağız. Ayrıca diğer engelli dernekleriylede birlik ve ortak çalışmalara açığız. Bu konudada elimizden gelen çabayı göstermeye hazırız „ dedi.

Daha sonra sırasıyla söz alan, Yeşiller altona belediye meclis üyesi Yusuf Uzundağ, Hamburg Malatyalılar dernek başkanı Mevlana Çamur, Hamburg el ele derneği yönetim kurulu üyesi Kadir Taçgın, derneğin sekreteri Salim Yıldız, engel(siz) korosu sorumlusu Hüseyin Boğa, koro solisti Can Gülşan 2013 yılı için öneri ve temenilerini dile getirdiler. Derneğin onursal başkanı Şair Özer Meral’ın kendi yaşantısından örnekleri vererek yaptığı konuşma ise, toplantıda bulunanları duygunlandırdı.

2013 Umut ve Hoşgörü Yılı Olsun

Toplantının sonunda 2013 yılında insan ilişkilerinde hoşgörü, diyalog, dayanışmanın hakim olması özlemi ortak bir dilek olarak, dile getirilerek, savaşların olmadığı, barış, dostluğun ve sevginin yeşertileceği günlerin özlemine vurgu yapıldı. Toplantı başladığı gibi, dostane sıcak bir atmosferde ve verimli sonuçlar elde edilenen bir güzellikte son buldu.

Haber ve Fotoğraflar: Kadir Taçgın/euturkhaber

Comments are closed.