Hanau’da yağlı boya sergisi

Orhan Kocak AB, Kadir Orhun Poyraz, Axel Weiss-Thiel, Osman Ocak, Beate Funck, Mustafa Kaynak AB, ve Selma Yilmaz-Ilkan (soldan sağa)

Hanau Yabancılar Meclisi ile Kulturzentrum Hanau (KuZHu) ortaklaşa gerçekleştirdiği Kültür/Sanat Haftası çerçevesinde, Hanau şehrinde yaşayan Amasya doğumlu Ressam Osman Ocak’ın yağlı boya sergisi büyük ilgi gördü.
Açılışa Frankfurt Başkonsolosluğu’ndan muavin konsolos Kadir Orhun Poyraz, Hanau Belediye Bşk. Axel Weiss-Thiel, Hanau Belediye Meclis Bşk. Beate Funck ve Hanau Yabancılar Meclis Bşk. Selma Yılmaz-Ilkan teşrif ettiler.
İki Suriyeli müzisyen Wassim & Wadeh arkadaşlar ud ve darbukaları ile açılışa renk kattılar.
Axel Weiss-Thiel konuşmasında, farklılığın aslında toplumda zenginliği teşkil ettiğini ifade etti.
Ancak, birlik ve beraberlik içerisinde olunarak, son günlerde gündemde olan aşırı sağa karşı dik durmanın önemi üzerinde durdu.
Beate Funck, Hanau şehrinin zaten tarih, edebiyat, kültür ve sanat şehri olduğunu söyledi. Ressam Osman Ocak ile Hanau şehri bir ressama daha kavuştuğunu belitti.
Kadir Orhun Poyraz, bir sanatsever olarak sergiye davet edildiği için tesekkür etti. Hanau şehrinin bir kültür-sanat başkenti olduğunu ifade ederek siyasilerden ve misafirlerden büyük alkış aldı.
Selma Yılmaz-Ilkan da sanat, kültür ve sporun toplumda insanları birleştirdiğini ve bir araya getirdiğini vurguladı. Hanau Yabancılar Meclisi olarak bu gibi faaliyetlerin gelişmesini desteklediklerini söyledi.
Son konuşmacı olarak Ressam Osman Ocak sözlerine serginin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese şükranlarını sundu. Sergilenen bütün resimlerin kendine has bir teknik ile geliştirdiğini anlattı.
Sergiye istirak eden bütün misafirlere eserleri hakkında bilgi verdi. Sohbet ve ikrakların ardından program sona erdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>