Hannover Bölgesi 2012 hacılarını buluşturdu

Hacılardan Milli Görüş’e övgüler

İGMG-İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatları Hannover Bölgesi, 2012 Hac ve Umre Organizesi ile hac farizasını yerine getiren hacılarını bir araya getirdi. İrşad Başkanlığı’nın öncülüğünde bölge binasında gerçekleştirilen programın  sunuculuğunu H. Davut Toklu üstlendi.

YUVANIZA HOŞ GELDİNİZ HACILAR

H.Davut Toklu

Açılış Kur´an-ı Kerim`ini de okuyan H. Davut Toklu’nun ardından Bölge Başkanı Kadir Sürücü bir selamlama konuşması yaptı ve ‘Yuvanıza hoş geldiniz. Çoluk-çocuğunuza kavuştunuz. Temenni ederiz ki, bütün hacılarımız gönül rahatlığı içerisinde huzurlu bir hac eda etmiştir’ dedi. İrşad Başkanı ve Kafile Başkanı Abdulhalim Hoca da konuşmasında hacca genç yaşta gidilmesi gerektiğinin önemine işaret etti ve ‘Elhamdulillah herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmadan, sağ-salim kutsal topraklardan döndük. Sizlerden ricam,  oradaki güzellikleri dostlarınızla paylaşın. Gittiğiniz yerlerde herkese anlatın’ dedi.

MİLLİ GÖRÜŞ’LE HAC GERÇEKTEN FARKLI

Osman Yıldırım

Daha sonra hacılar mübarek beldelere ilişkin anılarını davetlilerle paylaştı. Hacılar,  Milli Görüş Hac Organizesi’nden çok  memnun olduklarını söylediler. Daha sonra Hannover Sosyal İşler Başkanı ve Hac Umre Sorumlusu Osman Yıldırım 2013 Ostern Umresi ve Hac kayıtlarının başladığını açıkladı ve bu konularda bilgilendirmeler yaptı.

Mehmet Zeki Hoca

Son olarak bu yıl hac görevlisi olarak  kutsal topraklara giden Mehmet Zeki Hoca bir konuşma yaptı ve  ‘o topraklarda yapılan duanın geri çevrilmeyeceği müjdelenmiştir. Bu bağlamda kabul olunmuş haccın duası da kabul olunmuştur. Bu manada Cenab-ı Allah bizleri haccı kabul olanlardan eylesin. Gidenlere bir daha gitmeyi, gitmeyenlere de bir an önce gitmeyi nasip etsin’ dedi. Program hacıların evlerinden getirdiği zemzem ve hurmaları ikramları ile son buldu.

Önder Karaca/HANNOVER-euturkhaber.com

Comments are closed.