BİZİ BURADAN TAKİP EDİN!... Geniş içerik ve yepyeni bir görüntüyle hizmetinize sunduk. Yenilenen Haber Portalımzı ziyaret etmek için TIKLAYIN...

Hannover Gençliği Mekke”nin Fethini Kutladı

HANNOVER- Önder Karaca ( İGMG ) İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatları Hannover Şubesi Mekkenin Fethi”nin 1382.yıldönümü münasebetiyle gençlik salonunda bir kutlama gerçekleştirdi.Gençliğin yapmış olduğu bu programa yoğun katılım oldu yaklaşık beş saat süren program dolu dolu geçti. rogramın Sunumunu Bielefeld’den Serkan Cura yaptı. Açılış Kuran-ı Kerimini Yeni Nesil Eğitim Merkezi Hafızlarından Muhammed Demirci okudu.

Kısa bir Selamlama konuşması yapan Hannover Şubesi Başkanı Ayhan Aydın gençlere böyle bir program gerçekleştirdileri için çok teşekkür etti ve ardından Hannoverin yeni Bölge Başkanı H.Davut Toklu kısa ve öz konuştu. Gençlik Teşkilatına hitaben sizler bu Toplumda sorumluluğu büyük birer fertsiniz, yılmadan sabır ve azimle gayret edecek Topluma yön verecek gençlersiniz. Sizleri tebrik ediyor,tüm çalışmalarınızda başarılar diliyorum dedi ve daha sonra Garbsen Şube Başkanı ve Sanatcı Veysel Ekinci okumuş olduğu İlahilerle Gençlerin gönlünü coşturdu.

Ardından Hannover Bölge İrşad Başkanı Abdulhalim Öner gecenin Hatibi ve yapmış olduğu Sohbetinde Peygamber Efendimiz (S.A.V)’in Ashabı olan Musab bin Umeyri anlattı ve Gençlere hitaben sizlerde yolunuzu şaşırmadığınız sürece Kuran ve Sünnetten ayrılmadığınız sürece birer Musab Bin Umeyr siniz bugün be gece çılgınlığın her türlüsünün yaşandığı bu saatlerde sizler buradasınız ve beni dinliyorsunuz ben sizleri gerçekten tebrik ve takdir ediyorum dedi.

Programın ilerleyen Saatlerinde farklı etkinlikler ve yarışmalar yapıldı. Programa damgasını vuransa Hannover Gençlik Teşkilatının yetim Projesi için açık artırımada sunulan Tabloları olmuştur ve Program Kapanış Kuran-ı Kerimi ile son bulmuştur.

/euturkhaber.com

Comments are closed.