HASENE Güney Hollanda 2012

Kurban Gönüllüleri Belli Oldu 

Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden dünyanın pek çok fakir ülkesine gidecek olan HASENE’nin 250 kişilik kurban gönüllüleri filosu,  yola çıkmak için son hazırlıklarını yapıyor.

Adnan ŞAHiN/Rotterdam-Hollanda HASENE  başkanı Tahir Karademir, 2012 kurban kesim ve dağıtım görevlilerini belirleme çalışmalarını tamamladı. Başkan Karademir, geçtiğimiz hafta pazar günü gönüllülerle bir toplantı yaptı. Karademir bu toplantıda, gençlerden oluşan Hasene kurban gönüllülerine, genel bilgiler verdi.  Toplantıda gönüllülere HASENE Genel Merkezi tarafından oluşturulan bilgi rehberi takdim edildi ve daha önce gönüllü olarak çeşitli ülkelere gidenler  deneyimlerini paylaştı. Bu çerçevede Adnan Şahin ve Doğukan Ergin birer sunum yaparak gençleri detaylı bir şekilde bilgilendirdiler. Karademir, Uzak doğudan Afrika’ya uzanan çok geniş bir yelpazede görev yapacak olan gençlere, gittikleri yerlerde karşılaştıkları Müslüman kardeşlerine ümmet yaklaşarak yaptıkları bu hizmetleri anlattı ve  gönüllülerin Avrupa’daki kardeşlerinin selamlarını  gittikleri yörelere götürmelerini, onların söyleyeceklerini dinlemelerini ve İslam’ın güzelliklerini göstermelerini istedi.  Genç gönüllülere sağlık ve güvenlik konularında açıklamalarda bulunuldu.


Hollanda’dan bu yıl 10 kişilik bir grup gönüllü olarak görev yapacak

Enes Çetin – Endonezya, Fatih Başalan – Çad, H.İbrahim Durmaz – Kenya, Mehmet Yar – Mali, Mehmet Zararsız – Türkiye, Mustafa İslam Bal – Bangladeş, Nurullah Budak – Bosna – Hersek, Oktay Akın – Nijerya, Ünal Utku – Guinea Bissau, ve Abdullah Aşıran – Somali’ye gedecekler.

Comments are closed.