Hasene RNS Gönüllüleri Tanzanya ve Liberya’dan selam getirdi!..

Mannheim/Mehmet ÇALAY-IGMG RNS bölgesi Hasene gönüllülerinden Afrika ülkeleri olan Tanzanya ve Liberyadan kucak dolusu selam var. Kurban bayramı dolayısı ile senelerdir IGMG Hasene yardımlaşma derneği tarafından organize edilen kampanya münasebetiyle Tanzanya’ya giden Muhammed Büyük ve Liberya’ya giden Akif Ünal oralara Müslümanların yardımlarını götürmenin sevinçleri, biraz olsun paylaşmanın mutluluğu ile döndüler.

Her iki gönüllüde anlattıkları ve karşılaştıkları ile insanların duygulanmasina sebep oldular ve duygularını şöyle ifade ettiler ”Üzerlerinde iç çamaşırları dahi olmayan küçük yetimlere hediyeler ve büyüklere Avrupalı müslümanların göndermiş oldukları kurban emanetlerini vermiş, onların sevinclerine ve bizlere sarılmalarına şahitlik etmiştik. Bir anneye kurban emanetini vermiştik ve anne emanetini alarak bir ağacın altına geçmiş,ellerini semaya kaldırarak dua etmiş ve kendilerini unutmayan müslümanların olduğuna şükür etmişti.

Bu yaşanan ve bizi etkileyen birkaç olaydan bazılarıydı. Biz bir ümmetiz, Ümmetin mağdur ve mazlumlarinin ihtiyaçlarına cevap vermek sorumluluklarımız arasında olmalı. Kısacası Ümmetin derdiyle dertlenmeliyiz” diyerek sözlerini tamamladılar” 
 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>