width=750

Hasene’ye rekor kurban bağışı

İSKENDER GÜNGÖR/KÖLN-İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatları (IGMG) nin uluslar arası yardım kuruluşu HASENE bu yıl tarihindeki en büyük vekil kurban kesimi yaparak emanetleri hak sahiplerine teslim etti.

Dünyanın 100′e yakın ülkesinde Asyadan Afrikaya, Güney Amerikadan Uzak ve ortadoğuya kadar pek çok kıtada kurban kesimi ve eti dağıtımı yapıldı.

Kampanyada dünyanın dört bir yanına giden 410 gözlemci bayramın sona ermesiyle Avrupaya önümüzdeki günlerde dönmeye başlıyacaklar.

HASENE Genel merkezinden verilen bilgilere göre bu yıl 179100 kurban bağışının yapıldığı çalışmada, uygulanan havuz sistemiyle yaklaşık on binyetmişbeş fazla kurban kesimi gerçekleştirerek 18975 adet kurban kesimi yapıldığı ifade edildi.

Kurban arafesinde insanlık dışı işkencenin yapıldığı Arakandaki azınlık müslümanlar, Yunanistanın Batı Trakyasındaki müslüman soydaşlarımızada her türlü engellemelere rağmen HASENE tarafından kurban eti ulaştırıldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>