He-ADD Hessen Cumhuriyet Bayramı balosu düzenledi

EUTURKHABER/FRANKFURT-He-ADD Hessen Eyaleti Atatürkçü Düşünce Derneği Türkiye Cumhuriyeti’nin 96. kuruluş yıldönümünde Frankfurt Marriott Hotel’de Cumhuriyet Bayramı Balosu düzenledi.

Geleneksel olarak her yıl düzenlenen Cumhuriyet Bayramı Balosu’na çok sayıda iş insanı dernek başkanları ve yöneticileri, eğitim camiasını, emekli öğretmenler, programa katkı sağlayan ve sponsorluğunu yapan Öz Kayseri, Eda Catering, City Bank ile Denizbank Frankfurt Müdürü Kamil İldem ve Wiesbaden Şube Müdürü Orhan Dönmez’in de hazır bulunduğu, davetlileri bir araya gelmesini sağlayan bu coşkulu gecede Sanatçı Esra Sezer ve orkestrası davetlilere nostaji yaşattı.

Cumhuriyet Bayramı balosuna, TC Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı, Hessen Eyaleti Milletvekilleri İsmail Tipi ve Turgut Yüksel, HeADD Onursal başkanı Mahmut Telli ve eşi ve çok sayıda davetli katıldı. Yazar Suna Yıldız Erbay Başkonsolos Burak Karartı’yla tanışarak yazdığı kitaplardan hediye etti.

Program şehitler için saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı’nın ardından Hessen Eyaleti Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Yelda Acar Gösterişli Türkçe, HeADD Yönetim Kurulu üyesi Eren Tiryaki de Almanca açılış konuşması yaptı.

Gösterişli, ‘Atatürkü Cumhuriyetten, Cumhuriyeti ise Atatürk’ün devrim ve ilkelerinden soyutlamak imkansızdır’ diyerek başladığı konuşmasında, ”Cumhuriyetimizin 96. yılını kutlamanın gururunu yaşıyoruz. HeADD yönetim kurulu adına hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” dedi.

TC Frankfurt Başkonsolusu Burak Karartı da baloya katılarak kısa bir selamlama konuşması yaptı. Karartı; ‘Cumhuriyetin kazanımlarını her daim taze ve canlı tutabilmek için demokrasi ve mıodernleşme yolundaki çabalarımızı devam ettirebilmemiz özel bir önem taşımaktadır. Cumhuriyetimizin kurucularının aklındaki ve gönlündeki Türkiye ideali de eseaen bunu gerektirir” dedi.

HeADD’nin düzenlediği Cumhuriyet Bayramı balosu, Sercan Birol’un Keman şovu ve ardından Sanatçı Esra Sezer ve orkestrası eski şarkı ve türküleriyle davetlilere nostaji yaşattı. Katılımcılara müzik eşliğinde yemek ikramı yapıldı.

Bu geceden elde edilecek gelir çağdaş eğitim projelerine bağışlanacak.

Comments are closed.