Heimtextil Fuarı’nda Türk Ürünleri 284 Standla tanıtılıyor

EUTURKHABER/FRANKFURT-Ev tekstili konusunda dünyanın en büyük fuarı olan Frankfurt  Heimtextil Fuarı kapılarını ziyaretçilerine açtı. Dünyadan birçok firmanın ürünlerini tanıtmak üzere stant açtığı ev tekstili fuarına Türkiye 284 stand açarak fuara damga vurdu.

Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı ve eşi Hikmet hanım ile Ekonomi Ataşesi Tansu Günendi Türkiye’den fuara katılan firmaların stantlarını ziyarette bulundu.

İlk ziyaret Türkish Tawels Denizli İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu başkanı Hüseyin Memişoğlu ve Genel Sekreter Uğur Dayıoğlu, Menderes Holding sahibi Osman Akça, Genel Müdür Ali Ataman, Uludağ İhracatçılar Birliği Genel Sekreterliğinden Proje ve Fuar tanıtım sorumlusu Burak Taner, 20 yıldır fuara katıldıklarını ifade eden TESİAD’dan Murat Atilla Bulut’un yanısıra Sarar, Aktüel Tekstil, Zorluteks, Uzunlar, Winbrella, Vanelli, Nil-San, Berteks, Bayar, İsse gibi daha bir çok katılımcı şirketler gün boyu ziyaret edildi. Volkan Salar’ın mihmandarlığında gerçekleşen ziyaret firma yetkililerini ziyadesiyle memnun etti ve katılımcı firma yetkililerine moral desteği sağlamış oldu.

Genç girişimci bir hanımefendi olan Hilal Aydın da LUNANİNO Baby & Child logosuyla hazırladığı kendi ürünlerini fuarda tanıtma imkanı bulduğu için memnuniyetini ifade etti.

Fuar hakkında değerlendirmelerde bulunan Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı;

”Heimtextil Fuarı Frankfurt’un ev sahipliği yaptığı önemli fuarların başında geliyor. Textil sektörü İş insanlarımızın en başarılı olduğu sektörlerden biri. Dolayısı ile firmalarımızın en yüksek katılımının olduğu fuarlardan biri durumunda. Yaptığımız görüşmelerde edindiğimiz izlenim, firmalarımızın fuardan çok memnun. Geçtiğimiz yıla oranla fuara yoğun bir ziyaretçi akımı var.  ” dedi.

Fuar ziyaretinde Başkonsolos Burak Karartı’ya eşlik eden Frankfurt Başkonsolosluğu Ekonomi Ataşesi Tansu Günendi yaptığı kısa açıklamada; ‘Frankfurt önemli bir fuar ve sergi noktası. Firmalarımızın burada olmasından memnunuz. Fuarlar Türk malını ihraç etmede ve ikna etmede pazarlamada önemli bir araç.

Tekstil, yeni teklojilerle yeni dizaylarla başarılı olduğumuz bir alan ve dünya firmalarıyla yarışıyoruz. Alman şirketleriyle daha sıkı işbirliği yaparak onlarla ortaklık kurmalıyız. Heimtextil Fuarına katılan şirketlerimizi tebrik ediyoruz.” dedi.

Seral Tekstil Frankfurt’ta Geliyor

Samsun’dan fuara katılan Seral Ev ve Otel Tekstili firmasını da ziyaret eden Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı ve Ekonomi Ataşesi Tansu Günendi, firma sahibi Kadir Erol Beytekin’den Fuar ve Ev Tekstili sektörü hakkında kısa bir bilgi aldı. Görüşmede Türk Alman İşverenler Derneği (DTGB) başkanı ve Diamant Clean GmbH’nın sahibi Turgut Sezgin de hazır bulundu.

Seral Tekstil firma sahibi Kadir Erol Beytekin’den hedefleri hakkında bilgi aldık. ”Dedemiz, 1920′li yıllarda yorgancılık sanatı öğrenmiş, İstanbul’da faaliyetini sürdürmüş. Samsun’da 1980′li yıllara kadar el sanatı ile devam edegelen bu mesleği endüstriyel anlamda üretime geçirdik.

1980 yılında endüstriyel anlamda üretime geçildi

1980 sonrası babamın sanayileşme yönünde attığı ilk adımlarla bugün 2019′da geldiğinde Türkiye’nin en büyük yorgan yastık fabrikası unvanını almış bir şirketiz.

Ürünlerimizi birçok ülkeye satmak amacı ile bugün bu Ev Tesktili fuarına katılmış bulunuyoruz. Samsun Organize Sanayi bölgesinde 400 kişiyi istihdam eden 30 bin metrekare kapalı alanda üretim ve ihracat gerçekleştiriyoruz Türkiye’nin içinde bulunan ünlü bilinen markaların da üreticisi ve tedarikçisi durumundayız.

Avrupa’da özellikli ürünleri satışı için fuardayız.

Yaklaşık 85 çeşit ürünümüz var. Bunların içerisinde özellikli ürünleri Avrupa’da sergiliyoruz, bunlar, doğal elyaflardan elde edilen ürünler, deve tüyü, kaz tüyü var, %100 pamuk ve %100 yün ve bambu var.  Bunlar nitelikli ve üst segment ürünler.

Allah nasip ederse önümüzdeki yıl Frankfurt’ta yeni bir showroom ve depo açmayı planlıyoruz.  Ürettiğimiz malları burada  toplayarak Almanya üzerinden bütün Avrupa’ya ulaştırmak istiyoruz’ dedi.

Türk firmalarının standları dünyanın en büyük uluslararası ev tekstili fuarı Heimtextil’in en çok dikkati çeken standlarından biri oldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>