Her şeye rağmen çocukça hayallerinin peşindeler

Myanmar’daki zulümden kaçarak Bangladeş’e sığınan yüz binlerce Arakanlı Müslüman, kamplarda zor şartlarda yaşam mücadelesi veriyor. Her şeye rağmen ebeveynleri gibi hayata tutunan minikler, çocukça heveslerini yaşamaya çalışıyor.

Her şeye rağmen çocukça hayallerinin peşindeler

COX’S BAZAR

Myanmar’daki zulümden kaçarak Bangladeş’e sığınan yüz binlerce Arakanlı Müslüman, kendileri için belirlenen kamplarda zor şartlarda yaşam mücadelesi veriyor.

Bu şartlardan en çok etkilenenler ise çocuklar oluyor. Her şeye rağmen ebeveynleri gibi hayata tutunan minikler, çocukça heveslerini yaşamaya çalışıyor.

Kimi zaman bambulardan yaptıkları uçurtmaları uçuran, kimi zaman yardım kuruluşlarının dağıttığı plastik topun peşinde koşan minikler, ailelerine yardımcı olmaktan da geri kalmıyor.

Kardeşlerinin bakımını üstlenen, kamplarda açılan su kuyularından su taşıyan, ateş için odun taşıyan çocukları her kampta görmek mümkün.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>