Herşey Köln/Mülheim için..!

Köln-Almanya’nın Köln şehrinde türklerin çoğunlukla yaşadığı Mülheim semtinde 2020 Mülheim Projesi kapsamında iş adamları bir araya geldi.  Mülheim 2020 Çalışma ofisinde düzenlenen toplantıya  Köln Başkonsolosluğu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Ataşesi Oğuz Tuncay, Mülheim 2020 Proje sorumlusu Dr. Michael Rosenbaum ve çoğunluğu Keupstrrasse‘den olmak üzere Mülheim semti  iş adamları katıldı.

Mülheim ilçesini kalkındırmak, çevresinde iş kurmak, ve işini büyütmek isteyenlere yardım etmek amacıyla Mülheim 2020 Projesinin hayata geçirildiği söyleyen  Mülheim 2020 Proje sorumlusu Dr. Michael Rosenbaum, ”Bugün sizlerle bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunarak  çözüm önerilerinizi masaya yatırmak istedik. Mülheim 2020 projesi kapsamında Mülheim semtinin gelişmesi ve aynı zamanda böge esnafına da katlıklar sağlamayı hedefliyoruz.

Başlattığımız proje kapsamında iş konularında sizlere ücretsiz danışmanlık hizmetleri sunulmakta bunlardan faydalanmanızı istiyoruz ” şeklinde konuştu.Daha sonra söz alan iş adamları sıkıntılarını ve yapılması gerekenler hakkında bilgi ve görüşlerini aktardılar.

Sorunların başında park ve kiraların yüksek olduğu belirtilirken ilçeye büyük firmaların gelmesi yönünde gerekli olanakların açılması,güvenlik sorunu, eğitim ve tanıtım konulu başlıklar yer aldı. Iskender GÜNGÖR/KÖLN

Comments are closed.