Hessen ADD’den muhteşem Cumhuriyetin 94. yılı kutlaması

ALİ SAGLAM/FRANKFURT-Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94’üncü yılı kutlamaları çerçevesinde, Hessen Atatürkçü Düşünce Derneği (HeADD) tarafından Cumhuriyet balosu düzenlendi.

28 Ekim 2017 Cumartesi akşamı Frankfurt Marriott Hoteli’nde düzenlenen Cumhuriyet Bayramı Balosu büyük ilgi gördü. Birbirinden seçkin simaların yer aldığı baloya HeADD Başkanı Eren Tiryaki ve dernek yöneticileri tam kadro misafirleri kapıda tek tek selamlayarak karşıladı.

Alman davetlilerin de yer aldığı Cumhuriyet balosuna başta TC. Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı ve eşi Hikmet Karartı olmak üzere, Frankfurt Belediyesi Uyum ve Eğitim Encümeni Sylvia Weber, Heusenstamm Belediye başkanı Halil Öztaş, Hessen Eyaleti Milletvekili Turgut Yüksel ve İsmail Tipi, HeADD onursal başkanı Mahmut Telli ve eşi ile çok sayıda davetli yerlerini aldı.

İstanbul’dan programa özel davet edilen İrem Derlen & Tria Orkestrası’nın kaliteli müzik eşliğinde Psikolog-yazar Prof. Dr. Üstün Dökmen’in de aralarında bulunduğu özel konukların katılımıyla unutulmaz bir kutlama gecesi yaşandı.

HeADD Başkanı Eren Tiryaki Cumhuriyet balosunun açılış konuşmasında misafirlere hoşgeldin konuşması yaptı. Millet egemenliği temelinde akıl ve bilimi rehber kılarak geleceği aydınlatan fikirleriyle, Dünya barışını savunarak tüm insanlığın saygısını kazanmıştır’ dedi.

Frankfurt Belediyesi Uyum ve Eğitim Encümeni Sylvia Weber Cumhuriyet Balosunda kısa bir konuşma yaparak Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetin 94. yıl dönümünü kutladı. Frankfurt Belediye başkanı Peter Feldman’ın da Cumhuriyet bayramını kutladığını ifade eden Frau Weber, nazik davetleri için HeADD yönetimine türkçe ‘teşekkür ederim’ dedi.

TC. Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı baloda yaptığı konuşmada Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 94’üncü yılında şimdiye kadar elde edilen kazanımları her daim taze ve canlı tutabilmenin önemine, demokrasi ve modernleşme yolundaki çabaların devamının gerekliliğine işaret ederek, ‘Cumhuriyetimizin 100. yılının kutlanacağı 2023 yılı hedeflerine yönelik çabalar da bunu gerekli kılmaktadır. Modernleşme sürecimiz, izleyen dönemlerde gerçekleştirilen reform hamleleriyle devam etmiş ve bugün bizim Atatürk’ün hedef olarak göstermiş olduğu batı medeniyetinin çağdaş medeniyetler seviyesine ulaştırmıştır.’ dedi.

Karartı, başta Cumhuriyetin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk’e ve kurtuluş savaşı kahramanlarımızı, ülkemizin ve milletimizin bekası için canını feda eden bütün şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum’ dedi.

Bu coşkulu gecede İrem Derlen & Tria Orkestrası tarafından okunan İstiklal Marşı büyük alkış aldı. Orkestra eşliğinde davetlilere yemek ikram edildi. Balodan elde edilen olan gelir, eğitim projelerine bağışlanacak. 

Hessen Eyaleti Atatürkçü Düşünce Derneği Yöneticilerinin irtibat bilgileri:

Nilgün v. Wallenberg 0172-9059230 nilguen.demirvw@he-add.org

Kıvanç Fidan 0176-70205132 kivanc.fidan@he-add.org

Dr. Yalın Gündüz yalin.gunduz@he-add.org

Mevlit Deniz 0172-2707727 mevlit.deniz@he-add.org

Melih İyigün 0176-62096906 melih.iyiguen@he-add.org

Yelda Acar 0151-61061007 yelda.acar@he-add.org

Özgür Üngör 0172-6646489 ozgur.ungor@he-add.org

Eren Tiryaki 0178-2124459 eren.tiryaki@he-add.org

Ayrıca, info@he-add.org adresi üzerinden derneğin faaliyetleri ile ilgili bilgi alınabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>