Hessen Bölgesi Kadınlar Güney Teşkilatı’ndan YES Çalışması

IGMG Hessen Bölgesi Kadınlar Güney Teşkilatı‘ nın düzenlemiş olduğu Yatılı Eğitim Semineri Darmstadt‘ta gerçekleştirildi.

Seminerin açılış konuşmasını IGMG Hessen Bölge Başkanı Bilal Kaçmaz yaptı. Toplantının 10 Muharrem’e denk gelmesi sebebiyle Aşure Günü’nün önemine değinen Kaçmaz‚ ‘Yüzlerce Peygambere rahmet ve kurtuluş olan 10 Muharrem Hz. Hüseyin’e neden zulüm ve işkence olmuştur‘ diye sorarak katılımcıları düşünmeye sevkettikten sonra konuşmasına ayetlerle devam etti.

Kaçmaz, Almanya‘ da yaşayan olarak dürmüslümanlar üst ve samimi olursak Mekke`li müslümanlara sahip çıkan Necaşi gibi Almanlar da bize sahip çıkar‘  dedi.

CAHİDE YILMAZ’DAN TASAVVUF VE İLİM SEMİNERİ

IGMG Hessen Kadınlar Güney Teşkilatı Başkanı Saime Tekdemir‘ in selamlama konuşmasından sonra günün Hatibesi olan Genel Merkez hatibesi Cahide Yılmaz “Tasavvufta ilmin yeri ve önemi”yle ilgili seminer verdi. Katılımcılar tarafından dikkatle dinlenen seminerine  Zümer suresinden bahsederek son verdi. Namaz ve yemek için verilen moladan sonra Cahide Yılmaz “Nefsin mertebeleri”nden bahsettikten sonra hacdan yeni geldiği için hacc izlenimlerini anlatırken duygulu anlar yaşandı.

Geç vakitte ise Rodgau Şubesinden Havva Uyan 10 Muharrem`in önemine ve şu andaki Ortadoğunun durumuna ve tarihi sürecine değindi.

Akabinde toplu halde zikir ve dua edildi. Sabah namazı cemaat ile eda edildikten sonra Darmstadt Şubesi  İmam-Hatibinin Kur‘an ziyafetinden sonra bütün IGMG camilerinde olduğu gibi burada da toplu halde İslam alemindeki mazlumlar için dua edildi.

/euturkhaber.com

Comments are closed.