Hessen Kuzey KGT‘de Anne-Kız el ele…

Anne babasının yüzüne sevgiyle bakmak ibadettir” 

IGMG Hessen Bölgesi Kuzey Kadınlar Gençlik Teşkilatı tarafından düzenlenen ‘Anne-Kız Programı’ büyük beğeni topladı.

İslam Toplumu Milli Görüş(IGMG) Hessen Bölgesi Kuzey Kadınlar Gençlik Teşkilatı (KGT) 2012/2013 yılı çalışma takviminin ilk salon programını „Anne–Kız“ teması çerçevesinde Stadtallendorf şehrinde gerçekleştirdi.

Program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. IGMG Hessen Bölgesi Kuzey KGT Başkanı Seyhan Şahin ve IGMG Hessen Bölgesi Kuzey KT Başkanı Perihan Yılmaz birer selamlama konuşması yaptılar.

Seyhan Şahin konuşmasında Anne–Kız Programının amacını dile getirerek; „Şüphesiz gençler pek çok soru ve sorun ile karşılaşmaktadır. Gençlerin problemlerine cevap bulmak, Kadınlar Gençlik Teşkilatımızın görevi olmaktadır. Günümüzdeki sorunlardan biri de Anne – genç kız arasındaki iletişimdir“ dedi.

Program; şiir, oyun, piyes ve ilahilerle süslendi. Okunan şiir ve seslendirilen birbirinden güzel ilahiler salondakilere duygu dolu anlar yaşattı.

ANNE KIZ İLİŞKİSİ SEMİNERİ

Günün hatibesi IGMG Kadınlar Teşkilatı Genel Başkanı Hatice Şahin “Anne-Kız İlişkisi” üzerine bir seminer vererek ‘Anne–Kız Programı’nın mana ve ehemmiyetini ortaya koydu. Tegabun Suresi 15. Ayeti ile (Doğrusu mallarınız ve çocuklarınız sizin için bir imtihandır..)  söze başlayan Şahin, „Anneler sizinle anne olmayı öğreniyor” dedi. İlk önce genc kızlara seslenen Hatice Şahin, programın büyük bölümünde  de annelere uyarılar yaptı. Çözüm önerilerinde de bulunan Şahin,  sözlerine „Anne babaya itaat – Allah’a itaatir, onlara asi olmak Allah`a karşı asi olmaktır” diyerek son verdi.

Seminerin ardından IGMG Hessen Bölgesi Kuzey şubelerinde bugüne kadar başkanlık yapanlara hizmetlerden dolayı teşekkür plaketi takdim edildi.

İsra Suresi 23. ayetin („Rabbin, sadece kendisine kulluk etmenizi, ana-babanıza da iyi davranmanızı kesin bir şekilde emretti. Onlardan biri veya her ikisi senin yanında yaşlanırsa, kendilerine “Öf!” bile deme; onları azarlama; ikisine de güzel söz söyle“) okunmasıyla program nihayete erdi.

Rukiye Gül/euturkhaber.com

Comments are closed.