Hz. Muhammed (sav) sünnetine sahip çıkacağız

EUTURKHABER/ALPES-İslam Toplumu Milli Görüş (CIMG) Teşkilatı Alpes Bölgesi’nin gerçekleştirdiği “Âlemlere rahmet Hz Muhammed (sav)” programları coşkulu geçti.

Açılış Kur’an-ı Kerim’i ile başlayan programlar ev sahibleri Grenoble, Albertville, Nantua ve Annecy Şube Başkanlarının yapmış olduğu selamlama konuşmaları ile devam etti.

Akabinde ise Bölge Başkanı Yusuf Çakır katılımcılara , “Peygamberimizi anma programına göstermiş olduğunuz yoğun ilgi ve alakadan dolayı sizlere teşekkürlerimi arz ederken, emeği geçen katkıda bulunan herkese sonsuz şükranlarımızı sunarız.

Biz Müslümanların, Peygamberimizin bize emanet olarak bıraktığı sünnetlerini yaşamaya ve yaşatmaya gayret göstermemiz gerekmektedir. Onun sünnetinde rahmet, bereket, merhamet ve kardeşlik var, işte bundan dolayı ona daha çok ihtiyacımızın olduğu bir dönemde yaşıyoruz”diyerek sözlerini tamamladı.

Sunumu ve anlatımı ile dinleyenleri hem düşündüren hemde ağlatan ve konusunda uzman İlahiyatcı Ömer Döngeloğlu’nun konuşması ile programlar doruk noktalarına ulaştı.

Kendine has anlatımı ile dinleyenleri Peygamberimizin yaşamış olduğu döneme götüren Döngeloğlu salonu dolduran Müslümanlara duygulu saatler yaşattı.

Hz.Muhammed (s.a.v)’in hayatından ve onun ailesinin çekmiş olduğu çile ve sıkıntılardan örnekler veren Ömer Döngeloğlu, “Acaba biz ne kadar sıkıntı ve çile çektik veya çekiyoruz” diyerek dinleyicileri düşünmeye sevk etti.

Döngeloğlu,  “Ama bilmemiz gereken bir gerçek vardır ki o (peygamberimiz )hep bizi düşünmüştür, ona ümmet olabilmek için gayret ederek dua etmemiz gerekmektedir.

Sahaberlerden Abdullah bin Ömer (ra) efendimiz (sav) emanetlerine sahip çıkmak için hayatı boyunca gayret göstermiş ise, bizlerde bu camiler ile, islam’ın fidanlarının kıyamete kadar yaşaması için sahip çıkacağız, çaba göstereceğiz ”dedi.

Güzel sesleri ve yorumları ile beklenen ilahi grubu Grup Hilal, canlı performansıyla katılımcıların gönlüne taht kurdu ve en sevilen ezgileriyle programa neşe kattı.

Programlar yapılan dualar ve okunan kur’an tilavetleri ile son buldu.

Comments are closed.