İçişleri Bakanı Soylu: 174 yıldır ışıldayan bu yıldızda her arkadaşımızın emeği vardır

İçişleri Bakanı Soylu, “174 yıldır ışıldayan bu yıldızda verdiğimiz her şehidimizin, her gazimizin, bu teşkilata emeği geçen her arkadaşımızın canı, kanı, emeği ve alın teri vardır.” dedi.

İçişleri Bakanı Soylu: 174 yıldır ışıldayan bu yıldızda her arkadaşımızın emeği vardır

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “15 Temmuz ihanetine başarıyla karşı koyduktan sonra özellikle bütün güvenlik risklerimize karşı topyekun giriştiğimiz mücadelede, bütün teşkilatımız canla başla gayret göstermiş; başta terör olmak üzere, uyuşturucu, trafik, asayiş, siber güvenlik, organize suçlar gibi pek çok suç türünde milletimize umut veren, huzur ve güvenliği tesis eden önemli saha sonuçları elde edilmiştir.” değerlendirmesinde bulundu.

Soylu, Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 174. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

“174 yıldır ışıldamak kolay değil. Bir yıldız olsanız bile… Aşina olduğumuz, bazen en zor anlarımızda görünce rahatladığımız, bir polis aracının veya bir üniformanın üstündeki o yıldız, bugün yeni yaşını kutluyor.” ifadesini kullanan Soylu, şunları kaydetti:

“Kökleri 2000 yıllık medeniyet tarihimizin derinliklerine uzanan ve 10 Nisan 1845′te çağın gereklerine uygun şekilde tanzim edilerek kurulan Polis Teşkilatımız, kadim devlet geleneğimizin en önemli sembollerinden birisi olarak karşımızda durmaktadır. Ülke içindeki görevlerinin yanı sıra coğrafyamızın da getirisi olan birtakım tehditler, Türk Polis Teşkilatı’nın sorumluluklarını dünya ortalamasının üzerine çıkarmaktadır. Küresel terör, düzensiz göç, uluslararası uyuşturucu ticareti gibi sınır aşan suçlarla verdiği mücadele, bu teşkilatı sadece bize ait değil, dünyaya ait de bir görev ifa eden benzersiz bir konuma getirmektedir.”

“Kendini yenileyebilme kabiliyeti Türk Polis Teşkilatı’nın yumuşak gücüdür”

Suç ve suçlu kavramlarının büyük bir değişim geçirdiğini, sadece teknik, beşeri ve teknolojik kabiliyetler noktasında değil, polislik anlayışı olarak da kendini yenileyebilme kabiliyetinin Türk Polis Teşkilatı’nın önemli bir yumuşak gücü olduğunu belirten Soylu, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Toplum Destekli Polislik, Proaktif Polislik, Çarşı ve Mahalle Bekçilik Uygulamasının Yeniden İhyası gibi adımların yanı sıra polisi vatandaşla tek bir dokunuş kadar yakınlaştıran UYUMA, KADES gibi dijital teknolojilerin başarılı kullanım örnekleri, ‘Öncelik Yayaların’ diyerek trafik güvenliğinde attığımız devrim niteliğindeki adımlar, Türk Polisi’nin maziye takılıp kalmadığının, bilakis elini geleceğe uzatan ve çağı yakalayan anlayışının getirisidir.

15 Temmuz ihanetine başarıyla karşı koyduktan sonra özellikle bütün güvenlik risklerimize karşı topyekun giriştiğimiz mücadelede, bütün teşkilatımız canla başla gayret göstermiş; başta terör olmak üzere, uyuşturucu, trafik, asayiş, siber güvenlik, organize suçlar gibi pek çok suç türünde milletimize umut veren, huzur ve güvenliği tesis eden önemli saha sonuçları elde edilmiştir. Elde edilen tüm başarıların altında ise bu teşkilatı oluşturan tüm arkadaşlarımızın vicdan ve merhameti; medeniyetimiz, inancımız ve değerlerimizden aldığımız ilham yatmaktadır. 174 yıldır ışıldayan bu yıldızda, verdiğimiz her şehidimizin, her gazimizin, bu teşkilata emeği geçen her arkadaşımızın canı, kanı, emeği ve alın teri vardır. Cenabıhak hepsinden razı olsun. Yıldızımız hiç sönmesin. Türk polisinin doğum günü kutlu olsun.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>