IGMG Genel Sekreteri Oğuz Üçüncü; “İbadetlerimizi camilere hapsetmezdik”

 

Berlin`de bu hafta toplu sabah namazı Gazi Osman Paşa Camii`nde eda edildi. Bu hafta misafir hatip IGMG Genel Sekreteri Oğuz Üçüncü idi.

 

Oğuz ÜCÜNCÜ

Kara rağmen Berlin´li müslümanlar Gazi Osman Pasa Camii`ni hınca hınç doldurdular. Sabah namazının ardından Ramazan Gülmez hocanın yaptırmış olduğu zikrin ardından kürsüye gelen IGMG Genel Sekreteri Oğuz Üçüncü, ”Cemaatla toplu sabah namazını kıldıkdan sonra  topluca dağılırdık. Ne yapmak için dagılırdık? Yapmış olduğumuz ibadetlerimizi yeryüzüne taşımak için hep birlikde dağılırdık. Ibadetlerimizi camilerimize hapsetmezdik. Camide toplanırdık suurumuzu artırırdık meselelerimizi hasbihal ederdik, öğrenmemiz gerekenleri öğrenirdik. Öğrendiklerimizi dışarda uygulamak gerektiğini ailemize hayatımıza uygulamamız gerektiğini idrak eder hep birlikte bu şekilde  calışırdık.

Biz dünyayı değiştirecektik, dünya bizimle beraber daha adil olacak, insanlık daha güzel işlerle mesgül olacaktı. Biz buna canı gönülden inanıyorduk. Fabrikalardan çıktıkdan sonra camilerimize koşarak dünyayı nasıl değiştiririz konusunda hasbihal yapardık. Hatta bizimle dalga gecerlerdi   dünyayı değiştirmek size mi kaldı derlerdi. Allah`a şükür bu soruya hep aynı cevabı vermiştik ve halende vermekteyiz. Biz cekinmeden `evet dünyayı değiştirmek bize kaldı`. Evet kardeşlerim dünya yavaş yavaş değişmekte. Kardeşlerim daha yapacak cok şeylerimiz var. Herkes susar biz konuşuruz, başımıza gelenlere de razı oluruz neden,  elhamdüllülah biz dilsiz şeytan değiliz. Saflarımız hakkın yanında olduğumuzu her ortamda dile getirmeliyiz.” dedi.

Sohbetin ardından Gazi Osman Paşa Cami Yürütme Kurulunun ikramı olan sabah kahvaltısı misafirlere ikram edildi.

MENDERES SiNGiN/BERLiN-euturkhaber.com

Comments are closed.