IGMG Bremen Bölgesi hacılarına çoşkulu karşılama.

IGMG Bremen Bölgesi Hac Organizesi ile hac farizelerini yerine getirmek üzere kutsal topraklarda bulunan hacılar Bremen Havaalanında coşkulu bir şekilde güllerle karşılandılar.

YER yer duygulu anların yaşandığı ve sevinç gözyaşlarının gizlenilemediği karşılamada IGMG Bremen Bölgesi Kafile Başkanı Adem Sevgi gurup baskanlari Erkan Coban ve Aliriza Akin ve Bayanlardan Sorumlu  Ayşe Akin, “Elhamdulillah hiç bir sıkıntı ve sorun yaşamadan 105 hacımız ile sağ salim gidip hac ibadetimizi en güzel bir şekilde yerine getirerek döndük.

Bu arada hacılarımıza ve görevli kardeşlerimize teşekkür ediyorum, Allah kendilerinden razı olsun” şeklinde konuştu. Bazı hacılar duygularını şu şekilde dile getirdi, “Bir ay boyunca Milli Görüş ile hac Farizamizi yerine getirdik. Buradan başta Kafile Başkanımız Adem sevgi olmak üzere tüm yetkililere teşekkür  ediyoruz.”

Mutluluk ve sevinç göz yaşlarının yoğunluk kazandığı karşılama programında hacılar ve yakınları gerek kendi aralarında gerekse bölge ve cemiyet yetkilileri ile birlikte hatıra fotografları çekilip hasret giderdiler.

Abdulhamit Irmak/BREMEN/ euturkhaber.com

Comments are closed.