IGMG Bremen Bölgesi‘nde Mültecilerle buluşma

IGMG Bremen Bölgesi, Şura Bremen ve Hasene Derneği olarak ortaklaşa düzenledikleri “Mülteciler ile Bayramlaşma Programı” yoğun ilgi gördü.

Tüm şubelerden ve hayırsever cemaatin verdiği yardımlar IGMG bölge binasında düzenli bir şekilde, mültecilere sunuldu ve ihtiyaçlarını bir nebze de olsun giderdi. IGMG Bremen Bölgesi Hasene sorumlusu Bilal Güney’in organizesinde, Kadınlar ve Gençlik Teşkilatının ve ekibinin başarılı performansı ses getirdi. Güzel bir atmosferde gerçekleşen bayramlaşmada mültecilere takdim edilen hediyeler ve giysiler sevinçle karşılandı.

IGMG Bremen Bölge Başkanı Ekrem Kömürcü:“ Çeşitli sebeplerden dolayı Avrupa’ya sığınmış ve Almanya’ya gelmiş mültecileri Bremen Bölgesi olarak hüzün ve sevinçleriyle bir arada olmak ve kucak açmaya çalışıyor. “Mülteciler yeniden insan onuruna yaraşır bir hayata kavuşuncaya kadar misafirlerimizdir. Gerçekleştirilen mültecilerle bayramlaşma programımıza yaklaşık 150 kişi katildi. Yardımlarda emeği geçen Hasene ekibine, tüm hayırseverlerimize ve cemaatimize bilhassa Kadınlar Teşkilatı ve ekibine teşekkür ediyorum. Bundan sonra yapılacak yardımlarda da aynı duyarlılığı göstermelerini temenni ediyorum.” dedi. Programa katılan mültecilere kurban eti ikramında bulunuldu.

Abdulhamit Irmak-BREMEN

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>