IGMG Düsseldorf Bölgesi Kadınlar Teşkilatı Eğitim Fuarı Tilavet Yarışması..!

IGMG Milli Görüş Düsseldorf Bölgesi KT İrşad ve Eğitim Başkanlığının düzenlediği Eğitim Fuarı Tilavet Yarışması şubelerin katılımıyla Krefeld Hacı Bayram Camii’nde gerçekleştirildi.

Kılınan Cuma namazının ardından  Eğitim Fuarının açılış kurdelesi Krefeld Şube imamı Muharrem hocanın güzel duası eşliğinde Düsseldorf bölge başkanı Bayram Kılıç tarafından kesildi. Juri Bergkamen Kız koleji müdiresi Safiye Şen başkanlığında Köln  Kadınlar Teşkilatı Eğitim Başkanı Fahriye Dündar ve İslami ilimler müdiresi Enise Göktepe’den oluştu. Yapılan değerlendirmeler neticesinde Monheim Şubesi birinciliğe layık görüldüler. Fil Suresi’ni konu eden şube ana sınıfları için çok güzel bir proje geliştirdi. Konu bütünlüğü, uygulanabilir oluşu ve hazırlanan materyallerden tam puan aldılar.

Ev sahibi Krefeld şubesi ikinciliği, Bruckhausen Mevlana şubesi üçüncülüğü hakettiler. Krefeld şubesi Kur’an-ı Kerim’in en güzel hikayesini konu edindi. Mevlana şubesinin her yaş grubuna uygun dosya ve projeleri dikkat çekti. Gençler için hazırladıkları ilmi ayetler ve çocuklar için hemen hemen her şubenin uygulayabileceği oyunlar göz doldurdu.

Fuara katılan bütün şubelere teşekkür plaketi verildi.

Sunuculuğunu Feyza Yıldırım ve Büşra Sırça’nın yaptığı Tilavet yarışması 2014 yılı bölge birincisi Sema Urgun’un okuduğu K Kerim tilavetiyle başladı. Daha sonra misafirleri selamlayan Kt İrşad Başkanı Elif Köse Peygamberimiz (sav) in ” Kur’an-ı Kerim’i seslerinizle süsleyin” Hadisi şerifini hatırlatarak teşkilatımızın gençlerimize güzel Kur’an okuma noktasındaki teşviklerinden bahsetti.

Biz müslümanların aynı zamanda seslerimizi de Kuran’la süslediğimiz bilincinde olmamızı, bunun doğrultusunda da O’nu hayatımıza rehber kıldığımızda yaşantımızı da güzelleştirdiğimizin farkında olmamız gerektiğini vurguladı. KT Eğitim Başkanı Tünay Ermiş fuar alanında gerçekleştirilen eğitim standlarından bahsederek şubelere teşekkür ederken bölge Kt Başkanı Zeynep Kahveci de programda tüm emeği geçenlere ve ev sahibi Krefeld Hacı Bayram Şubesine teşekkür ederek selamlama konuşmasını tamamladı. Ardından tilavet yarışmasına geçildi.

Zehra Dizman’ın jüri başkanlığını yaptığı yarışmada Züleyha Okumuş ve Emine Kahraman da jüri üyeleri olarak değerlendirme yaptılar. Bölgenin 19 Nisan tarihinde yaptığı ön elemenin ardından, bölge finalinde 5 küçüklerden 5 de büyüklerden olmak üzere 10 yarışmacı yarıştı. Küçükler kategorisinde Willich Şubesinden Merve Tıskaoğlu birinciliği elde ederken Oberhausen Selimiye Şubesinden Şefika Nur Akça ikinciliği, Marxloh Şubesinden Nüveyra Taş üçüncülüğü elde etti.

Büyükler kategorisinden Du- Hacı Bayram Veli Camii’nden Nisa Durmuşoğlu birinciliği, Krefeld Hacı Bayram Veli Camii’nden Alime Altuner ikinciliği, Rheinhausen Şubesinden Beyza Oruçoğlu üçüncülüğü elde etti.
Programın arasında verilen molada şubelerimizin standlarında sergiledikleri birbirinden güzel ve faydalı çalışmalar misafirler tarafından ziyaret edildi.

Verilen aranın ardından Genel Merkezimizin 18 Nisan’da gerçekleştirdiği BHT yarışmasında dereceye giren Fadime Uslu ve Rabia Bandırma ya bölge olarak da hediye takdim edildi. Ev sahipliğini Krefeld Hacı Bayram Veli Camisinin yaptığı Kuran`ı Kerim Tilavet Yarışması ve Eğitim Fuarı dereceye girenlere verilen ödüller ve kapanış Kur’an-ı Kerimi ile büyük bir coşku ve heyecanla tamamlandı.

CANAN DEMİR-KREFELD

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>