BİZİ BURADAN TAKİP EDİN!... Geniş içerik ve yepyeni bir görüntüyle hizmetinize sunduk. Yenilenen Haber Portalımzı ziyaret etmek için TIKLAYIN...

IGMG Gelsenkirchen Tuğra Kültür Merkezi doldu taştı.

Gelsenkirchen Tuğta Kültür Merkezinin düzenlediği geleneksel Kermes programı bir kültür şenliği halinde gelçekleştirildi.

Cuma namazı ile başlayan kermes programı  hem cemiyet park alanı hemde Kesselstr.’nin büyük bir bölümü Gelsenkirchen Belediyesininde katkıları ile kiralanarak kermes alanına dahil edildi. Geçen yılın iki katı bir alanda yapılmasına rağmen dolup taşan kermes programında  etkinlikler bir okadar daha çoktu.

Grup Ravza’nın genç sanatçılarının güzel sesleri okuduklar ılahiler ve marşlarla renklendirdikleri Kermes ve Kültür şenliğine, İGMG Ruhr-A  Bölge Başkanı Özcan Kuri, Gelsenkirchen Büyük şehir belediye başkanı Frank Baranowski, Eğitimci Cevat Karabacak, bölge yönetim kurulu Üyeleri  ve birçok özel davetliler katılarak selamlama konuşmaları yaparak, kermesin hayırlı olması dileklerini ilettiler.

Cemiyet eğitimcisi Cevat Karabacak ve cemiyette öğrenim gören minik öğrenciler, sahne alarak  ilahiler ve şiirler okudular.

Birçok kültür ve eğlence şenliklerinin yer aldığı kermeste, tanıtım ve cemiyet yararına satış standları yer aldı.

Değerli sanatçı Ahmet Baydaroğlu güzel eserleri ile renk kattığı kermes programında görme engellilerinin Futbol turnuvası ile bir ilke imaza atıldı.

Kermesin Minik Ziyaretçileri ise Palyaço, Nasreddin Hoca, Zıplama Balonu, Atlı karınca ve daha bir çok etkinliklerle doyasıya eğlendiler.

Engellilerin engel tanımadığı futbol turnuvası büyük beğeni ve alkış topladı.

Kadın Kolları teşkilatı başta olmak üzere, tüm yönetici ve cemaatin hazırladıkları yiyecek, içecek ve el işleri  cemiyet yararına satışa sunuldu.

Elbirliği içerisinde başarılı bir kermes programına imza atan Gelsenkirchen Tuğra Camii  Başkanı İdris Eroğlu kermes programının çok başarılı geçtiğini bildirirken tüm emeği geçenler teşekkür etti.

…………………………..

R. Demiray, N. Akkuş

Gelsenkirchen-euturkhaber.com

 

Comments are closed.