IGMG Genel Başkanı Kemal Ergün,

Filistin’e yapılan saldırıları kınadı..!

İSLAM Toplumu Millî Görüş (IGMG) Genel Başkanı Kemal Ergün Filistin’in Gazze bölgesine yapılan saldırıları kınadı. “Filistin’in BM üyeliği için müracaata hazırlandığı ve İsrail’de seçimlerin yaklaştığı bir dönemde, Filistin’e saldırıyı ilke haline getiren İsrail hükümetleri artık Birleşmiş Milletler kararlarına uymaya zorlanmalıdır.” açıklamasında bulunan Ergün sözlerine şöyle devam etti:

IGMG Genel Başkanı
Kemal ERGÜN

“İsrail, Filistin’e karşı sürdürdüğü saldırıları ile yine bölgede barışa giden yolun önünü tıkamak istemektedir. Saldırıların sivil hedef ayırımı yapılmaksızın sürdürülmesi, 6 yıldır abluka altında olan ve bir açık hava esir kampına dönüştürülen Gazze’nin hedef alınması aynı zamanda savaş kışkırtıcılığı anlamına da gelmektedir. İsrail işgalini ve saldırılarını meşrulaştırma gayretine girerken, Filistin’in her türlü ve en temel haklarını da gasbetmektedir.

60 yılı aşkın bir süreden beri İsrail işgali altında bulunan Filistin’in BM üyeliğinin kabul edilmesi ve Filistinlilerin en temel insanî haklara kavuşması için, uluslararası toplumun artık daha fazla beklememesi gerekmektedir. Barışa giden yolun en önemli adımı budur. Bunun için evvela saldırıların durdurulması ve hemen arkasından da Filistin’in BM üyeliğinin kabul edilerek Filistinlilerin kendi devletlerini kurma hakkı elde etmesi gerekmektedir. Filistin’in uluslararası toplumun egemen bir üyesi olarak yerini alması barışı temin edeceği gibi, sağlanan barışın güvencesi de olacaktır. Bu konuda başta Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi üyeleri olmak üzere herkese büyük görev düşmektedir.”

Comments are closed.