IGMG Genel Merkez Kadınlar Teşkilatı Umrecileri güllerle karşılandı

2013′ün son Umresi ile hasret giderildi

Hac ve umrede Avrupa’da  ve Türkiye’de marka olan Milli Görüş teşkilatları uzun bir aradan sonra Aralık umresine  start verdi. Çok kısa bir süre içerisinde tamamlanan Avrupa ve Türkiye’den  karma kafile 400 kişi ile Abdullah Kodaman hocaefendinin  başkanlığında Medineye ulaştı.

Dokuz hocaefendinin görev aldığı umreye,  Kadınlar Teşkilatı hac ve umre sorumlusu Hacer Demiray Hocahanım da görevli olarak katıldı. İstanbul’da başlayan tanışma Medine Sedef Tayyibe otelinde  güllerle karşılanıp taçlandı.

İki grup halinde Medine’ye ulaşan umreciler, ilk gün  toplu olarak Resulullah’ı (s.a.v.) ziyarete, ravzaya girdiler. Mescid-i Nebevi ve Ravza bilgilendirmesi eşliğinde kısaca Medine programını hanımlara anlatan Hacer Demiray Hocahanım hergün toplu teheccüd, toplu ravza ziyareti, zikir ve günlük sohbet programları, oda ziyaretleri, danışmanlık yapıyor.

Medine’de Uhud, Hendek, Kıbleteyn Mescidi, Kuba ve Cuma mescid ziyaretleri, Osmanlı eserleri, müze ve benzeri ziyaretlere eksiksiz katılım dikkat çekti.

Dört aylık bebekten seksenbeş yaşına kadar her yaştan umrecinin bulunduğu kafilede, tam manası ile aile danışması sergilendi. Gençlerin arkalarında yemek sıralarını verdiği yaşlıları görmek Avrupa’da neslimizin büyüklere saygıyı kaybetmediklerini gösteriyordu.

Mescid-i Nebevi’de  cenaze namazı kılınan bir bebeğin, Cennetülbaki mezarlığında  toprağını atmak, Hasan isimli bir umreci gence nasip oldu .

Almanya, Avusturya, İsviçre, Danimarka, Hollanda ve Türkiye Hennes Umreci gençler tatillerinin başladığı gün umre yolculuğuna çıktılar. Yeşil Kubbe sohbetlerindeki gözyaşlarında Allah Resulüne (s.a.v.) olan aşk vardı. Göz yaşlarını ümmetin kurtuluşuna vesile olsun diye akıttılar.

Umre imar etmektir

Hayatlarının geri kalanını Kur’an istikametinde geçirmeye söz verdiler. Kuba mescidine yürürken, yürekleri ile Allah Resulünü (s.a.v.) karşılamaya hazır, asrı saadeti teneffüs ettiler.

Medine-i Münevvere’nin sayılı eriyen günleri, yüzleri soldurmuş sinelere yük olmuştu. Ancak ufukta görünen Kabe en büyük teselli oldu.

27 Aralık Cuma namazını Mescid-i Nebevi’de kılan umrecilerimiz, Mekke’ye doğru yola çıkacak inşaallah. Medine-i Münevvere’den Resulü muhteremden tüm müslümanlara selam ve dua. Medine Sedef/Billur Yıldırım

Comments are closed.