İGMG Hannover Bölge ve Şube İdarecileri buluştu

İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatları( İGMG) Hannover Bölgesinin düzenlemiş olduğu Yatılı Eğitim Semineri’ne(YES) tüm idareciler katıldı.

İki günlük programa Genel Merkez’den Genel Başkan Başdanışmanı ve Viyana müftüsü Mustafa Mullaoğlu ve Hannover Bölgesi irşad Başkanı Abdulhalim Öner konuşmacı olarak katıldı. “İslamı iyi anlamak, Kur’an ve Sünnet, Gayemiz Allah, Dava Şuuru ve Ümmetçilik” başlıkları altında verilen seminerlerin birinci günü Cumartesi öğle namazı ile başladı ve yatsı namazı ile bitti. Pazar günü  programı ise sabah teheccüd namazı ve dua ile başladı.Kahvaltının ardından öğleye kadar seminerlere devam edildi.

Oğuz Üçüncü, H Davut Toklu, Kadir Sürücü, Bayram Kılıç

BÖLGE BAŞKANI SÜRÜCÜ VEDA ETTİ

Programın sonunda IGMG Hannover Bölge Başkanlığı’nda devir teslim yapıldı. IGMG Genel Sekreteri Oğuz Üçüncü ve Teşkilatlanma Başkan Yardımcısı Bayram Kılıç’ın da hazır bulunduğu bu bölümde Kadir Sürücü bölge başkanlığı görevini H.Davut Toklu’ya devretti. IGMG Genel Sekreteri Oğuz Üçüncü bir konuşma yaptı ve Sürücü’ye 20 yıllık süre içinde yaptığı fedakarlıklar ve ağabeylik için teşekkür ederek bir çiçek takdim etti. Üçüncü, yeni başkan Toklu’ya da başarı dileğinde bulundu.

HANNOVER/Önder Karaca – euturkhaber.com

 

Comments are closed.