BİZİ BURADAN TAKİP EDİN!... Geniş içerik ve yepyeni bir görüntüyle hizmetinize sunduk. Yenilenen Haber Portalımzı ziyaret etmek için TIKLAYIN...

İGMG Herrenberg ‘de ‘Gönüllerin Feth-i 4′ Programı

Tek kelimeyle Muhteşemdi

“DÖNGELOĞLU; ’Ne olur herkes birbirine sevdiğini söylesin, Resülallah öyle buyururuyor.’ diyerek, herkese Allah Resülünün bu tembihinde bir çok hayırların olduğunu ifade etti.

GELENEKSEL hale gelen ve her yeni yılın ilk haftası Pornda gerçekleşen ’Gönüllerin Feth-i’ programları bu sene de dördüncüsünü gerçekleştirdi. Haftalar öncesinden çalışmalar yaparak bu günün iyi bir şekilde gerçekleşmesi için tüm şube yönetimi el birliği ile canla başla çalışarak hafta sonunda yoğun katılımla gerçekleşen ’Gönüllerin Feth-i 4’  tüm katılımcıların beğenisini kazandı. Program Dünya Kur’an-ı Kerim birincisi Hasan SADIKi’nin okuduğu Kur’an-ı Kerim ile açılış yapıldı.

IGMG Herrenberg şube başkanı Yakup BEDER’in açılış ve selamlama konuşması takip etti. Başkan konuşmasında uzaktan ve yakından proğrama gelen tüm katılımcılara, sponsorlara ve programda tüm emeği geçenlere, basın mensuplarına teşekkür etti. Bu ’Gönüllerin Feth-i-4’ programlarının her yıl Allah’ın izniyle devam edeceğini belirten başkan Beder, proğramın hayırlara vesile olması diledi.

IGMG Württemberg bölge başkanı Ünal ÜNALAN da selamlama ve bu programın gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti. İlahileriyle Hasan DURSUN ve Dursun Ali ERZİNCANLI’nın güzel şiir albümleri ve kendine has anlatımıyla beğeni toplayan, insanları adeta Asr-ı Saadet dönemine götüren ERZiNCANLI, konuklara güzel bir demet sundu.

Daha sonra ilahi sanatcısı İsmail TUZEN de sahnede yerini alarak aynı güzellikte ilahileriyle programa renk kattı. Programın gündem gereği açık artırma yapılarak Hattat yazılı levhalar, Esma-ül Hüsna yazılı değerli Tablolar ve Kabe örtüsü de açık artırmada en çok ilgi görenler arasındaydı. Bu açık artırmanın ardından heyecanla beklenilen süpriz çekiliş UMRE çekilişi yapıldı.

Umre çekilişini, IGMG Pforzheim gençlik teşkilatından Ömer YILDIRIM kura sonucu kazanan şanslı davetli oldu. ’Gönüllerin Feth-i 4’ ün heyecanla beklenilen konuğu Ömer DÖNGELOĞLU yine insanları o güzel anlatımıyla Asr-ı Saadet dönemini yaşatan anlatımı gerçekten dinlemeye değer nitelikteydi.

DÖNGELOĞLU; ’Ne olur kardeşlerim, herkes birbirine sevdiğini söylesin, Resülallah öyle buyururuyor.’ diyerek, herkese Allah Resülünün bu tembihinde bir çok hayırların olduğunu ifade etti.

Geleneksel hale gelen bu ’Gönüllerin Feth-i’ programlarının dördüncüsü başlangıçta Dünya Kur’an-ı Kerim birincisi Hasan SADIKİ’nin okuduğu Kur’an-ı Kerim ile son buldu.

MUSTAFA ERKUŞ/STUTTGART-euturkhaber.com

 

Comments are closed.