IGMG Herrenberg Gönüllerin Feth-i’nde yine gönüller fethedildi

IGMG Herrenberg Gönüllerin Feth-i 5. Proğramında Gönüller bir kez daha fethedildi..! IGMG Herrenberg şubesinin durmak bilmeyen faaliyetleri, azami gayret, çaba ve başarılı hizmetlerin hız kesmeden devam ediyor.

Geleneksel hale gelen ve her yeni yılın ilk haftasında gerçekleşen, ’Gönüllerin Feth-i proğramları bu sene de beşincisini gerçekleştirdi. Haftalar öncesinden çalışmalar yaparak bu günün iyi bir şekilde gerçekleşmesi için tüm şübe yönetim kurulu canla başla çalışarak hafta sonunda yoğun katılımla gerçekleşen,’Gönüllerin Feth-i 5’ tüm katılımcıların beğenisini kazandı.

Programın sunumu Bölge Sosyal Hizmetler başkanı Rasim GÜL’ün takdimiyle gerçekleşti. Program Bölge Kur’an-ı Kerim yarışması birincisi İclal İLEM’in okumuş olduğu açılış Kur’an-ı Kerim’iyle başladı. IGMG Herrenberg şübe başkanı Yakup BEDER’in açılış ve selamlama konuşması takip etti.

Başkan konuşmasında uzaktan ve yakından katılan tüm katılımcılara, sponsorlara ve programda tüm emeği geçenlere, IGMG Genel merkezden misafir hatiblere, basın mensuplarına teşekkür ederek,’Bu Gönüllerin Feth-i programları her yıl Allah’ın izniyle devam edecek’ diyen başkan konuşmasına son noktayı koyarak son verdi.

Herrenberg şubesi miniklerin mehteran gösterisi büyük alkış aldı. Gönül dostu Sanatçı İsmail TUZEN ve Engin TİTİZ’in güzel ilahileriyle salon bir kez daha coştu. IGMG Württemberg bölgesi bölge başkanı Ünal ÜNALAN da selamlama konuşması yaparak ve bu programın gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerini iletip konuşmasını sona erdirdi.

Daha sonra Şair Serdar TUNCER  şiirleriyle programa ayrı bir güzellik takdim etti. IGMG Genel merkezden programın şeref konuğu genel merkez hatiplerinden Adem KAYA bir selamlama konuşması yaparak bu organizeyi beşinci kez hazırlayan emeği geçen tüm ekibe teşekkürlerini iletip konuşmasını sonlandırdı. Bölge yürütme kurullarına, Şübe başkanlarına, emeği geçen eski idareci ve sponsorlara verilen plaket takdiminin ardından  açık artırmaya geçildi. Kabe örtüsü ise açık artırmada en çok ilgi görenler arasındaydı.

Bu açık artırmanın ardından heyecanla beklenilen büyük süpriz UMRE çekilişi yapıldı. Umre çekilişini IGMG Herrenberg şübesinden 12 yaşındaki Mehmet HAKAN ARSLAN kura sonucu kazanan oldu. ’Gönüllerin Feth-i 5’in heyecanla beklenilen konuğu Ömer DÖNGELOĞLU yine insanları o güzel anlatımıyla Asr-ı Saadet dönemini yaşatan anlatımı gerçekten dinlemeye değer nitelikteydi.

Geleneksel hale gelen bu gönüllerin fethi programlarinin  beşincisi  açılışta olduğu gibi kapanışta Kur’an-ı Kerimle son buldu. HERRENBERG-MUSTAFA ERKUŞ

Comments are closed.