IGMG Hessen Bölgesi Ffm Höchst Cemiyeti Anasınıfı Törenle Açıldı

Frankfurt Höchst Şube Yürütme Kurulu ve yoğun katılımcıların hazır bulunduğu törende, Cemiyet Başkanı Yasin Yolcu, kurulan anasınıflarının, resmi anaokullarının temelini oluşturduklarını belirterek F-Höchst Cemiyeti olarak “Bilingual-Çift dilli anaokulu”nun kurulmasına da öncülük ettiklerini dile getirdi.

Frankfurt Cemiyeti Eğitim Başkanı Alpay Kaytan, dini şahsiyetlerden örnekler vererek, çocukların anasınıflarında aldıkları eğitimle bu şahsiyetleri daha yakından tanıma imkanları olduğunu çocuklara açıkladı.

IGMG Hessen Bölgesi Eğitim Başkanı Zafer Erten ve Bölge Anasınıfı -Çocuk Kulübü Başkanı Ayşe Bdair, Hessen Eğitim projelerinin başında tüm cemiyetlerde anasınıfları kurulmasına yönelik çalışmalara öncelik verdiklerini belirterek, dönem sonu itibariyle hedefe ulaşıldığını; gelecek dönemde ise aile ve toplum için faideli farklı projeler ile hizmet vereceklerini bildirdiler.

Raunheim ve Rüsselsheim cemiyetleri Anasınıfı Ve Çocuk Kulübü Üyelerinin sevimli ve eğitici sunumları beğeniyle izlendi.

Frankfurt Höchst Camii İmamı Mustafa Hocanın yaptığı etkili dua ile “MiniMuslims” adıyla adlandıran Anasınıfı kapılarını eğitime açmış oldu. Anasınıfında 3 ila 6 yaşlarında 14 öğrenciye eğitim verilecek.

Frankfurt Höchst Cemiyeti Kadınlar Teşkilatı Başkanı Sena Kaytan ve Anasınıfı -Çocuk Kulübü komisyonunun özenle hazırladığı Çocuk Kulübü pastası ve eğitime başlayan minik müslümanların hediye takdiminin ardından açılış töreni sona erdi.

Ayşe Bdair/HESSEN

Comments are closed.