IGMG Hessen Gençliği Jugendherberge Büdingen´de Buluştu

IGMG Hessen Bölgesi Gençlik Teşkilatı 2012/2013 çalışma takviminde yer alan ilk yatılı eğitim seminerini Jugendherberge Büdingen´de 100 kişilik bir katılım ile gerçekleştirdi.

Açılış Kur`an-ı Kerimi ile başlayan program, şubelerin yoklaması ve selamlama konuşması ile devam etti. Yoklamayı IGMG Hessen Bölgesi Gençlik Teşkilatı Teşkilatlanma Başkan Yardımcısı Bünyamin Çelik, selamlama ve açılış konuşmasını IGMG Hessen Bölgesi Gençlik Teşkilatı Eğitim Başkanı Abdullah Toklu yaptı.

Toklu, konuşmasında Kur`an merkezli bir hayat sürmemiz gerektiğini vurguladı ve şube ve bölge arasındaki komünikasyonun güçlendirilmesinin önemine işaret etti.

Konuşmanın ardından bölge gençliğinin yapmış olduğu faaliyetleri gösteren güzel bir sinevizyon yer aldı.Programda birinci dersi Abdullah Toklu verdi. Dersinde Milli Görüş‘ün fiziği ve kimyası ile yüce dinimiz İslam‘ın temel maddelerininbağlantılarını anlattı. Soru ve cevap bölümlerinde doğru cevap verenlere minik ikramlarda bulunuldu.

Hep birlikte yenilen güzel bir akşam yemeği ve kılınan akşam namazından sonra IGMG Hessen Bölgesi Frankfurt Höchst Şubesi Gençlik Başkanı Abdullah Aktar ikinci dersi verdi. Aktar, dersini Almanca olarak verdi ve Kelime-i Tevhid`in lafzını ve manasını anlattı. Aktar, Müslüman bir gencin olmazsa olmazı olan Kelime-i Tevhidi çok iyi anlamak ve kavramak gerektiğini ve hayatımızda uygulamamız mecburiyetinde olduğumuzu söyledi.

Frankfurt‘tan gelen gençlerin uzak doğu spor sanatlarından olan etkileyici „Wing Tsun“ gösterisi ve „Lagerfeuer“ etrafında söylenen ilahilerden sonra programın cumartesi günkü kısmı sona erdi. Pazar günü cemaatle kılınan sabah namazından ve kahvaltıdan sonra IGMG Hessen Bölgesi Sekreteri Nihat Cesur iki saatlik bir TİES (Teşkilat içi eğitim semineri) verdi. Cesur, gençlerimizin kendilerini yetiştirmesi ve teşkilat hakkında önemli noktalara değindi ve açıklamalar getirdi.Okunan kapanış Kur`an-ı Keriminden ve öğle yemeği ile yatılı eğitim semineri sona erdi.

/euturkhaber.com

Comments are closed.