IGMG K.Bavyera bölgesi Kadınlar Teşkilatı‘ndan 1001 hatim merasimi

İGMG K.Bavyera bölgesi Kadınlar Teşkilatı‘nın  1001 hatim merasimi coşkulu geçti.

Yoğun bir katılımla gerçekleşen merasimin sunuculuğunu IGMG  Nürnberg Camii imamı Ahmet Basri hoca yaptı. Kur’an-ı Kerim Tilavet Kuzey Bavyera birincisi  Muhammet Topçu’nun okuduğu Kur`an-i Kerim ile başladı.

Bilal Kaçmaz

Programın açış konuşmasını K. Bavyera bölge başkanı Orhan yaptı ve Kur’an‘ı  anlayarak okumanın önemine dikkat çekti.

Sarı, 9 sene K. Bavyera bölge başkanlığını yürüten Bilal Demiroğlu’na  teşekkür plaketi takdim ederek konuşmasını sonlandırdı.

Kur’an bülbülü Abdulkerim El Hamdaoui’nin okuduğu Aşr-ı Şerif‘ten sonra mikrofona gelen ilahiyatçı Dr. Yusuf Işık bir konuşma yaptı. Programa Hessen bölge başkanı Bilal Kaçmaz da katıldı ve ‚Allah’ın ipine sımsıkı sarılıp tefrikaya düşmememiz gerektiğini‘ belirterek, İnsan kullanma kılavuzunu doğru kullanırsa çok güzel yaşayıp, sonu cennet olacaktır. Eğer yanlış kullanılırsa sonu cehennem olacaktır‘ dedi.Program bölge başkanı Orhan Sarı’nın yaptığı hatim duası ile son buldu.

Ali Vuranoğlu /NÜRNBERG-euturkhaber.com

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>