width=750

IGMG Köln Cemiyetleri bu defa futbol turnuvasında yarıştı

İSKENDER GÜNGÖR/EİTORF-Milli Görüş Teşkilatları Köln Bölgesi Şubesi Eitorf salon futbol turnuvası düzenledi. Turnuvaya on takım iştirak etti.

Cemiyet başkanı Yahya Altun hem cemiyetler arası kardeşliği pekiştirmek hem de sporun insan sağlığına etkisinden faydalanmak için böyle bir etkinliği düzenlediklerini ifade etti.

Her yıl mutlaka kış ayında en az bir kere salonda turnavayı yaptıklarını ifade eden cemiyet başkanı Altun “ Buraya kimileri yaklaşık 150 km mesafeden katılan tüm takım oyuncularına idarecilerine teşekkür ediyorum. Öyle bir organizasyonda bizleri yalnız bırakmadılar. Yine centilmence mücadele eden arkadaşlara ayrıca teşekkür ediyorum.

Tabi günün kupasını almakta önemli. Ama sağolsun arkadaşlar hedef pahasına turnavada sertlik aşırılık göstermeden mücadele verdiler. Tüm takımlarımızla eğlenceli bir gün geçirdik. Her takım iyiydi, ama bir tane en iyiyi belirlemek zorundaydık. Ford fabrikası çalışanlardan oluşan bölge takımımız kupayı hak ederek kazandı.

Tekrar Eitorf cemiyeti arkadaşlarım adına ayağı sakat olmasına rağmen katılan eski bölge başkanımız Hasan Batır beye, IGMG Köln bölge yürütme kuruluna, tüm katılan şubelerimize teşekkür ediyorum “dedi.

Turnavada ikinciliği Düren alırken, Mültecilerden oluşan takım üçüncülüğü kazandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>