IGMG Köln ve Düsseldorf Bölgesi YK Toplantısında buluştu

İSKENDER GÜNGÖR/KÖLN-IGMG Bölgelerinden Düseldorf ve Köln Bölge yürütme kurulları ortaklaşa haftalık icra toplantısını Köln Bölge konferans salonunda yaptılar. Köln Bölge yürütme kurulunun haftalık çalışmalarının müzakere edilmesinin ardından Düseldorf Bölgesi Teşkilatlanma başkanı Bektaş Köroğlu Milli Görüş Düseldorf Bölge şubelerindeki son istişare atama ve çalışmaların bir haftalık değerlendirmesini yaptı.

IGMG Köln Bölge Başkanı Hasan Batır geçtiğimiz hafta Köln yürütme kurulu üyelerine‚‘’ Bölgeler arası kardeşliğin pekişmesi kurumların örnek çalışmalarından istifade etme, kardeşlik bağlarının güçlendirilmesi amaçlı bir toplantı yapacakları mesajının ardından 30.11.2016 Çarşamba günü iki bölge icra kurulu Köln’de bir araya geldi.

Köln Bölge başkanı Hasan Batır, Düseldorf Bölge Başkanı Bayram Kılıç ve arkadaşlarına; ‘Köln’e gelip böyle bir çalışmada bizlerle birlikte olduğunuz için teşekkür ederim’ dedi. Yürütme kurul üyelerinin kendilerini ve görevlerini tanıtmalarının ardından, Düseldorf Bölge Başkanı Bayram Kılıç yaptığı kısa bir selamlama konuşmasında her birimizin ayrı ayrı sorumlulukları olduğunu, makamları işgal etmenin güzel ama maneviyatı ihmal edilmemesinin altını çizerek özellikle en az haftada bir kez gece namazlarına kalkarak manen idareyi ibadetle güçlendirmenin gerekliliğine işaret ederek kısaca şunları söyledi.

‘’Bizler ne kadar çaba harcarsak şube başkanlarımızda o kadar çaba harcarlar. Yaşadığımız ülke insanları ve buradakiler sizden bir şeyler bekliyor. Daha gayretli olmamız lazım. Bakın şubelerimizde bizler birbirimizin aynasıyız.

Sorumlu olduğumuz birimleri aktif hale getirmeliyiz, efendimiz ne diyor ‘İki mümin bir araya gelirse nasihat etsin’ İnsanlarımız ve bizler dünyevileştik. Bu dünyevileşme hastalığının çözümü ölümü hatırlamaktır’ diyerek sözlerini sürdürdü.

Proğram sonunda Avrupa kökenli gurbetci sevilen ses sanatcımız İsmail Tuzen’in söylediği ilahi ve kapanış Kur’an-ı Kerimiyle toplantı sona erdi. 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>